Piwowarstwo – podstawowe informacje

Piwowarstwo - podstawowe informacje

W Polsce moda na piwa craftowe stała się już ogólnie panującym trendem. Coraz rzadziej sięgamy po koncernowe piwa i raczej jesteśmy skłonni zapłacić parokrotnie wyższą cenę, aby tylko móc spróbować naprawdę dobrego trunku. Różnorodność piwnych stylów wpływa nie tylko na świadomość konsumentów co do ich właściwości, ale także i składu. Naturalnym krokiem w zainteresowaniu się piwami rzemieślniczymi jest przejście do piwowarstwa domowego. Za granicą (największy trend oczywiście można zaobserwować w Ameryce, gdzie rozpoczęła się piwna rewolucja) bardzo dużo osób próbuje warzenia własnych piw.

 

Podstawowe informacje

W internecie można znaleźć bardzo dużo poradników jak uwarzyć własne piwo. Sprzedawcy w sklepach internetowych bardzo ułatwiają podejście do tematu polskim domowym piwowarom, oferując całe zestawy potrzebnych do uwarzenia piwa narzędzi. Początkujący na pewno zainteresowani będą brewkitami. Jest to coś w rodzaju gotowego produktu, który należy połączyć z pozostałymi składnikami, zgodnie z instrukcją. Stosując brewkit dostajemy piwo zrobione szybko i prosto, jednak ciągle zachowując naturalne składniki.

Nieco bardziej zaawansowaną metodą jest warzenie z zacieraniem. Tutaj samodzielnie należy dodać chmiel oraz oczywiście drożdże piwowarskie. Ryzyko porażki jest większe, niż w przypadku brewkitu, dlatego początkujący muszą stosować tę metodę z dużą ostrożnością. Niezależnie od tego co się wybierze, warzenie piwa może być bardzo ciekawą przygodą, która pozwoli na kosztowanie wielu piwnych stylów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − cztery =