Jak wybrać piec na pellet?

Ogród i dom
info-market
Jak wybrać piec na pellet?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie jednym z najchętniej wykorzystywanych do ogrzewania domu paliw stałych jest pellet. Jego popularność wynika przede wszystkim z bardzo dobrej efektywności energetycznej, a także wyjątkowo niskiego poziomu szkodliwych substancji wydzielanych do atmosfery w trakcie spalania (ekologiczny charakter). Jeśli interesuje nas tani, a jednocześnie wydajny pellet Warszawa to miasto, w którym znajduje się wiele sklepów posiadających go w ofercie. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jaki piec najlepiej wybrać do tego konkretnego paliwa. 

Cena i rozmiar to nie wszystko 

Pellet jest biopaliwem produkowanym z odpadów drzewnych i występuje w formie sprasowanych trocin. Może być pozyskiwany zarówno z drzew liściastych, jak i iglastych czy egzotycznych. Produkt o wyjątkowo wysokiej wartości opałowej w ergonomicznych workach kupimy na https://opole.pellet-robin.pl/. Spala się go w specjalnym piecu, który powinien być wygodny w obsłudze. Na rynku są dostępne cztery główne modele – jednofunkcyjny, z zasobnikiem zewnętrznym, z wbudowanym zasobnikiem, a także z podajnikiem. Pierwsze trzy konstrukcje są dosyć uniwersalne i tanie, ale zdecydowanie najbardziej komfortowa w użytkowaniu jest ta ostatnia, która idealnie sprawdzi się nawet w kotłowni o niewielkim metrażu.

Przyjmuje się, że w przypadku budynku 100-metrowego niezbędne jest urządzenie o mocy co najmniej 10 kW (1 kW na 10 m2 powierzchni). Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli piec ma służyć również do ogrzewania wody, to wymagana jest nieco większa moc. Wymiary muszą być oczywiście dopasowane do wielkości pomieszczenia. Pozostałe pożądane elementy to m.in. mechanizm automatycznego czyszczenia i zapalarka. Najtańsze modele kupimy za około 7 000 złotych, natomiast najbardziej zaawansowane kosztują nawet 10-15 000 zł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Elementy złączne – połączenia kołnierzowe i nakrętki zrywalne
Elementy złączne – połączenia kołnierzowe i nakrętki zrywalne
W szeroko rozumianym przemyśle powszechnie wykorzystuje się różnorodne elementy złączne. Służą one przede wszystkim do trwałego i stabilnego zespalania ze […]
Polecamy