Na jakie cechy zwrócić uwagę przy zakupie łodzi?

Wypoczynek i hobby
info-market
Na jakie cechy zwrócić uwagę przy zakupie łodzi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łódź to jeden z najchętniej wybieranych pojazdów wodnych. Charakteryzuje się bowiem całkiem sporą przestrzenią użytkową, znakomitą zwrotnością oraz względnie łatwą obsługą, zapewniając przy okazji optymalny poziom bezpieczeństwa. Podczas jej zakupu trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech, tak aby konstrukcja spełniła później wszelkie oczekiwania. Oczywiście optymalnym rozwiązaniem jest samodzielne przetestowanie łodzi bezpośrednio na akwenie wodnym (np. jeziorze). 

Przeznaczenie wpływa na zastosowane udogodnienia

Wybierając łódź, powinniśmy najpierw zainteresować się jej rodzajem. Na rynku są dostępne zarówno modele typowo wędkarskie, jak i motorowe. Te pierwsze posiadają długość do 4 metrów i wyróżniają się płaskim dnem, stosunkowo wysoką burtą, metalowymi okuciami, miejscem do siedzenia w postaci ławeczki oraz ręcznym sterowaniem (za pomocą wioseł). Dzięki zamontowanym komorom wypornościowym ryzyko zatopienia takiej jednostki jest minimalne. Z kolei wersje motorowe napędzane są zawsze silnikiem. Jeśli oferuje on moc powyżej 10 kW, wówczas osoba kierująca musi dysponować odpowiednim patentem i certyfikatem. W tej kategorii na szczególną uwagę zasługują łodzie kabinowe, wyposażone w wygodną kajutę zlokalizowaną w centralnej bądź przedniej części. Wprost idealnie nadają się one do organizowania całodniowych wycieczek rodzinnych. Przy zakupie łodzi rzućmy ponadto okiem na takie parametry, jak: ogólny stan techniczno-wizualny materiału powierzchniowego, płynność działania steru, sprawność silnika, szczelność wnętrza, zakres osprzętu, a także ważność dokumentacji i wiek jednostki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak można zaoszczędzić na ogrzewaniu domu?
Jak można zaoszczędzić na ogrzewaniu domu?
Ogrzewanie domu jest konieczne, ale niestety często wiąże się z wysokimi kosztami. Straty energii wynikające chociażby z nieszczelnej bryły budynku […]
Polecamy