Niska pozycja strony w wyszukiwarce – jak to zmienić?

Niska pozycja strony w wyszukiwarce - jak to zmienić?

Wysoka pozycja strony w wyszukiwarce wiąże się z samymi korzyściami. Im więcej osób znajdzie naszą stronę, tym więcej na nią wejdzie i zapozna się z znajdującymi się na niej treściami. Jest to szczególnie istotne w przypadku internetowych sklepów oraz ludzi, którzy utrzymują się z internetowej działalności. Co zrobić, gdy nasza witryna znajduje się tak nisko w wynikach wyszukiwania, że mało kto ją zauważa? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na poprawienie jej pozycji w wyszukiwarkach

Wysokiej jakości, unikalne treści

Unikalność treści na naszej witrynie to jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, jak nasza strona będzie postrzegana przez wyszukiwarki. Jeśli w witrynie będzie znajdowała się duża ilość treści kopiowanej z innych serwisów lub powtarzającej się między podstronami, może mieć to negatywny wpływ na jej pozycję w wyszukiwarce.

Jeśli chodzi o jakość i rodzaj tekstów to przede wszystkim wpisy powinny być bogate w elementy dodatkowe, takie jak: grafiki, wykresy, punktowane listy, a także być tworzone z myślą o odbiorcy. Szczególnie pożądane są artykuły w postaci recenzji konkretnych produktów, porad i innych informacji, które mają praktyczne zastosowanie w rzeczywistości.

Z tego powodu tak istotnym jest, aby wszystkie treści na naszej stronie były unikalne. Nawet jeśli prowadzimy sklep internetowy z książkami, warto pokusić się o stworzenie im opisów, które nie będą kopiowane ze strony wydawnictwa.

Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek

Optymalizacja strony pod kątem SEO to kolejny element, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Zaraz po treści strony najbardziej istotne są tagi, które znajdziemy w sekcji head naszej strony. Mowa tutaj dokładnie o pozycjach „title” i „description”. Informacje zawarte w tych tagach wyświetlają się w wynikach wyszukiwania, dlatego warto zamieścić w nich konkretne informacje o tym, co znajduje się w środku.

Nic tak nie zachęca użytkownika do odwiedzania strony, jak dobrze przygotowany opis. Wiąże się z tym także fakt, że dobre pozycjonowanie w dużej mierze zależy od dobrania odpowiednich słów kluczowych w tytule i opisie. Nie należy jednak upychać ich na siłę, wymieniając po przecinku, gdyż może to zostać negatywnie odebrane przez algorytmy wyszukiwarki i w efekcie obniżyć naszą pozycję.

Podsumowując, przy wyborze tytułu i opisu dla strony, należy postawić się w roli osoby poszukującej informacji i zastanowić nad tym, co wpisalibyśmy w wyszukiwarkę, by znaleźć to, na czym nam zależy. Tytuł strony nie powinien przekraczać 60 znaków, a opis może mieć ich maksymalnie 160. Zbyt długie wpisy zostaną automatycznie skrócone.

Jeśli nie uzupełnimy opisu strony, wyszukiwarka automatycznie wklei tam fragment znajdującej się na witrynie treści, co może nie wyglądać zbyt zachęcająco.

Dane strukturalne

To jedna z rzadziej wykorzystywanych możliwości, która potrafi znacząco poprawić wyniki wyszukiwania. Są to dodatkowe informacje w postaci np. zdjęcia lub oceny w postaci gwiazdek. Tego typu informacje są stosowane głównie w przypadku stron oferujących usługi lub witryn z opisami miejsc i przepisami.

Wersja mobilna strony

Coraz więcej osób korzysta z telefonów komórkowych do przeglądania Internetu. Z tego powodu witryny tworzą osobne, dedykowane szablony dla użytkowników mobilnych lub przerabiają stronę tak, by była responsywna. Wsparcie dla urządzeń mobilnych ma istotny wpływ na pozycję naszej witryny w wynikach wyszukiwania, gdyż algorytmy Google biorą to pod uwagę przy ocenie jakości strony.

Należy pamiętać, że przygotowując mobilną wersję naszej witryny, powinna być ona tak samo funkcjonalna i zawierać te same treści co wersja desktopowa.

Bezpieczeństwo strony

Jest ono niezwykle ważną kwestią. Z tego powodu wyszukiwarki biorą pod uwagę także to, czy strona posiada odpowiednie zabezpieczenia. Stosowanie protokołu HTTPS może mieć więc pozytywny wpływ na pozycję naszego serwisu.

Odnośniki pozycjonujące

Odnośniki do naszej strony znajdujące się na innych witrynach to jeden z głównych elementów pozycjonowania. Jest to też jedna z podstawowych usług, które może nam zaoferować każda firma pozycjonująca. Linki do naszej strony powinny znajdować się na wartościowych witrynach, gdyż to właśnie one mają największy wpływ na moc linku, a także mogą nam zagwarantować przejścia prawdziwych użytkowników, którzy mogą stać się aktywną częścią naszej społeczności.

Analiza strony wykonana przez profesjonalistów

Jeśli powyższe porady okazały się niewystarczające lub nie mamy czasu, żeby szukać błędów na naszej stronie i mozolnie je naprawiać, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dobra agencja SEO z pewnością znacząco przyłoży się do poprawy wyników naszego wyświetlania w wyszukiwarce. Warto skorzystać np. z darmowego audytu naszej strony (można go zlecić np. tu: https://www.grupa-icea.pl/darmowy-audyt-strony/).

Uzyskane w ten sposób dane z pewnością przydadzą się podczas wyszukiwania błędów na naszej witrynie i zwiększania zasięgów. Dowiemy się m.in. tego jak nasza strona prezentowała się w wynikach wyszukiwania w ostatnich latach, na jakie frazy powinna być pozycjonowana i co trzeba poprawić, by Google zaczęło lepiej nas traktować.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 1 =