Rodzaje tarasów kompozytowych – podstawowe informacje

Ogród i dom
info-market
Rodzaje tarasów kompozytowych – podstawowe informacje
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras to pozioma budowla zlokalizowana na zewnątrz domu, w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Jego konstrukcja osadzona może być na podbudowie ziemnej lub betonowej i wykończona płytkami, deskami drewnianymi lub deskami kompozytowymi.

Tanie i łatwe w budowie tarasy ziemne

W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się tarasy kompozytowe. Deska kompozytowa to materiał powstały z połączenia drewnianej mączki oraz polimerów. Charakteryzuje się efektownym wyglądem, dużą trwałością, a także odpornością na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Budowa tarasu na podbudowie ziemnej jest stosunkowo tanim i szybkim rozwiązaniem. Stabilność całej konstrukcji zapewniają betonowe pale punktowo osadzone w gruncie, do których montuje się drewnianą bądź aluminiową konstrukcję nośną wraz z legarami. Ostatnim etapem prac jest wykończenie tarasu deskami kompozytowymi. W poszukiwaniu firm zajmujących się profesjonalnym montażem takich konstrukcji warto odwiedzić sklep Idea Garden.

Konstrukcja osadzona na podbudowie betonowej

Więcej pracy wymaga stworzenie tarasu z desek kompozytowych na odbudowie betonowej. W tym celu niezbędne jest wykonanie betonowej wylewki o odpowiednim nachyleniu, które umożliwi spływanie wody deszczowej. Podczas tworzenia wylewki nie należy zapominać o szczelinach dylatacyjnych, chroniących beton przed pękaniem spowodowanym jego naprężaniem się pod wpływem działania zmiennych warunków atmosferycznych. Kolejnym krokiem jest wykonanie konstrukcji nośnej z legarów, do której mocowane będą deski kompozytowe. Szczegółowe informacje na temat tarasów kompozytowych dostępne są na stronie https://www.ideagarden.pl/tarasy-kompozytowe-konstrukcja. Znaleźć tam można również opis coraz popularniejszych pływających tarasów kompozytowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego lepiej jest naprawiać auto w warsztacie
Dlaczego lepiej jest naprawiać auto w warsztacie
Posiadanie auta niestety wiąże się również z jego okresowymi przeglądami, jak i koniecznymi naprawami. Samochód zbudowany jest bowiem z bardzo […]
Polecamy