Sygnalizatory drogowe – Czy wiesz, jak powstały?

Motoryzacja i technologia
info-market
Sygnalizatory drogowe – Czy wiesz, jak powstały?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sygnalizacja świetlna to urządzenia, które wyświetlają różne kolory, aby pomóc użytkownikom dróg wiedzieć, kiedy można bezpiecznie przejść przez ulicę. Są one powszechnie stosowane na skrzyżowaniach, ale mogą być również używane w innych miejscach, gdzie spotyka się ruch drogowy, takich jak rondo lub przejazdy kolejowe. Sygnalizatory świetlne możesz kupić na stronie: https://www.matech.com.pl/.

Jak wygląda sygnalizacja świetlna?

Sygnalizator zazwyczaj umieszczony jest na słupie na rogu skrzyżowania. Ma metalową podstawę, na której znajduje się rama świetlna i soczewki, które zasłaniają światła. Kolory stosowane w sygnalizatorach to czerwony, żółty i zielony.

  • Czerwony – Ten kolor oznacza, że nie należy wjeżdżać na skrzyżowanie lub przez nie przejeżdżać.
  • Żółty – Ten kolor oznacza, że światło wkrótce się zmieni i powinieneś zwolnić i przygotować się do zatrzymania.
  • Zielony – Ten kolor oznacza, że można bezpiecznie wjechać na skrzyżowanie lub przejechać przez nie.

Jak powstała pierwsza sygnalizacja świetlna?

Pierwsza elektryczna sygnalizacja świetlna została zainstalowana 5 sierpnia 1920 roku w Detroit. Składała się ona z czerwonych, bursztynowych i zielonych świateł, które były kontrolowane przez skrzynkę rozdzielczą na rogu. W skrzynce znajdowały się przyciski dla każdego koloru, które powodowały włączenie lub wyłączenie świateł w zależności od potrzeb. Na skrzyżowaniu stał policjant, który ręcznie sterował sygnalizacją świetlną. Pierwsza zautomatyzowana sygnalizacja świetlna została zainstalowana w Londynie w 1926 roku. Składała się ona z elektrycznego zegara, który automatycznie włączał lub wyłączał światła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Drewniane dodatki do domu
Drewniane dodatki do domu
Zabawa z drewnianymi ozdobami – dla dzieci i dorosłych Nadchodząca Wielkanoc nie musi oznaczać wyciągania z pudełek zakurzonych ozdób, które […]
Polecamy