Co sprawdzić, gdy silnik nie chce odpalić?

Motoryzacja i technologia
info-market
Co sprawdzić, gdy silnik nie chce odpalić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód to nasze podstawowe narzędzie pracy. Musi być niezawodne w każdym wypadku. Nie ma nic gorszego, niż auto, które odmawia „odpalenia”. Jest to częsty problem zwłaszcza zimą, kiedy wysoka temperatura negatywnie wpływa na działanie akumulatora. To właśnie jego awaria jest jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy. Podczas odpalania samochodu sprawdźmy więc i dokładnie przysłuchajmy się, czy załącza się rozrusznik. Jeśli elektronika w samochodzie w ogóle nie reaguje, prawdopodobnie jest to wina akumulatora.

Szukając w internecie części do Opla np. na https://getparts.pl/marki/opel, przy okazji możemy zakupić też nowy akumulator. Jego koszt wyniesie około 200-300 złotych, a takiej wymiany trzeba dokonywać co najmniej raz na kilka lat, lub częściej. Być może problem jest mniej poważny. Może wynikać z nieprawidłowo zaciśniętych, lub zabrudzonych zacisków. Inną przyczyną może być po prostu rozładowanie baterii poprzez pozostawienie włączonych świateł. Wtedy nie będzie konieczna wymiana, a jedynie porządne naładowanie za pomocą prostownika. 

Inne przyczyny

Inną z przyczyn braku prądu może być nieprawidłowo działający alternator. Wtedy nie będzie on w wystarczającym stopniu ładował baterii w naszym aucie. W internecie możemy znaleźć części samochodowe Mitsubishi i inne marki pojazdów wymagają ich wymiany co jakiś czas. Wśród powodów niezapalającego auta może być też awaria świec żarowych. Umożliwiają rozruch silnika nagrzewając się do wysokiej temperatury. Ich przepalenie może uniemożliwić uruchomienie samochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni tablet graficzny?
Jak wybrać odpowiedni tablet graficzny?
Tablet graficzny to niezbędne narzędzie w pracy grafika komputerowego czy malarza cyfrowego. Dzięki niemu łatwo i intuicyjnie każdy artysta może […]
Polecamy