Dlaczego warto zaprowadzać swoje dzieci na place zabaw?

Dlaczego warto zaprowadzać swoje dzieci na place zabaw?

Aktywność na świeżym powietrzu jest niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka. Jedną z chętniej wybieranych form tej aktywności jest pobyt na placu zabaw. Z czego wynika popularność tych miejsc i jakie korzyści niesie za sobą pobyt na placu zabaw?

Rozwój przez zabawę

Plac zabaw to przede wszystkim miejsce radosnej i beztroskiej zabawy. To również miejsce, w którym dzieci nawiązują swoje pierwsze kontakty z rówieśnikami i uczą się budowania relacji. Ale przede wszystkim plac zabaw to doskonałe miejsce wspierające rozwój sprawności fizycznej. Korzystając z urządzeń o różnym stopniu zaawansowania, dzieci ćwiczą koordynację ruchową, wytrzymałość i zręczność, rozwijają też zmysł równowagi. Uczą się przy tym pokonywać własne lęki i ograniczenia. Zabawa na placu zabaw korzystnie wpływa również na rozwój wyobraźni i kreatywności. Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie – wspólna zabawa na placu zabaw pozwala na pogłębianie relacji rodzic-dziecko i wzmacnia więzi rodzinne.

Co oferują nowoczesne place zabaw?

Nowoczesny plac zabaw oferuje dzieciom różnorodne formy aktywności, dostosowane do ich wieku i możliwości. Maluchy najchętniej spędzają czas w piaskownicach i na różnego rodzaju huśtawkach czy bujakach. To właśnie dla nich przeznaczone są drewniane domki czy ciuchcie. Przedszkolaki mają zazwyczaj do dyspozycji drabinki, zjeżdżalnie i mosty linowe oraz szereg gier edukacyjnych. Ale plac zabaw może być atrakcyjny również dla starszych dzieci. Wystarczy wyposażyć go w liny wspinaczkowe, kamienne skałki, długie, skrętne zjeżdżalnie czy też bardzo popularne tyrolki.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 10 =