Jak długo trwają sprawy rozwodowe?

Sposób życia i styl
info-market
Jak długo trwają sprawy rozwodowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Długość sprawy rozwodowej będzie zależała od złożoności kwestii z nią związanych. Strony mogą nie dojść do porozumienia we wszystkich kwestiach, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, co można, a czego nie można uzgodnić.

Nie wszystkie sprawy rozwodowe są takie same i istnieje wiele czynników, które decydują o tym, jak długo potrwa rozwód. 

Rozwód bezsporny

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć jest to, czy Ty i Twój małżonek możecie zgodzić się na wszystkie kwestie w Twojej sprawie. Jeśli tak, to będziecie mogli rozwiązać sprawę poprzez rozwód bezsporny. W przypadku rozwodu bezspornego, obie strony zgadzają się co do wszystkich kwestii w swojej sprawie i po prostu potrzebują sędziego lub mediatora, aby podpisać swoją umowę. Może to nastąpić szybko w zależności od miejsca zamieszkania i tego, czy w grę wchodzą dzieci.

Rozwód sporny

Jeśli nie można dojść do porozumienia we wszystkich kwestiach, konieczne może być przeprowadzenie spornego rozwodu. Sporny rozwód to taki, w którym jedna ze stron nie zgadza się z czymś, co zostało zawarte w początkowym zgłoszeniu drugiej strony i tworzy na to formalną odpowiedź. Może to doprowadzić do złożenia dodatkowych wniosków przez każdą ze stron, co może jeszcze bardziej przedłużyć proces w zależności od tego, jak daleko posunął się on w tym momencie.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w tej trudnej sprawie to adwokat rozwód Warszawa, jest miastem, gdzie wielu specjalistów ma swoje siedziby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria na zimę, które pomogą Ci pozostać w zdrowiu
Akcesoria na zimę, które pomogą Ci pozostać w zdrowiu
Zima to świetny czas na zachowanie zdrowia. Mroźna pogoda sprawia, że łatwiej jest wstać i pójść na spacer, a Ty […]
Polecamy