Jak wybrać najlepsze drzewo kominkowe?

Ogród i dom
info-market
Jak wybrać najlepsze drzewo kominkowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to świetny czas na gromadzenie i przechowywanie drewna opałowego. Drzewo kominkowe jest zasobem odnawialnym, w przeciwieństwie do paliw kopalnych, więc warto wykorzystać to, co się ma, zanim kupi się nowe drewno. Możesz również zaoszczędzić pieniądze zbierając je samodzielnie. Istnieje wiele różnych rodzajów drewna, które mogą być używane do ogrzewania domu, ale nie wszystkie z nich są dobre do spalania. Niektóre rodzaje drewna spalają się zbyt szybko lub wytwarzają więcej dymu niż inne, podczas gdy inne mogą być zbyt trudne do rozpalenia lub utrzymania w stanie spalania. Istnieją jednak pewne rodzaje drewna, które doskonale nadają się do wykorzystania jako źródło paliwa w kominku lub piecu na drewno.

Najważniejsze cechy dobrego drzewa

Gatunek drewna: Różne rodzaje drewna będą spalać się inaczej, więc wybierz gatunek, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Twarde drewno, takie jak dąb i klon, pali się dłużej niż miękkie drewno, takie jak sosna i świerk.

Warunki przechowywania: Jeśli planujesz przechowywać drewno przez dłuższy czas (np. ponad rok), pamiętaj, aby przechowywać je w suchym miejscu z dala od owadów lubiących wilgoć, takich jak termity.

Gęstość drewna opałowego: Im większa gęstość kawałka drewna opałowego (tj. większa liczba stóp sześciennych lub funtów na stopę sześcienną), tym więcej energii cieplnej ma on zmagazynowanej w swojej masie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać wygodne krzesła?
Jak wybrać wygodne krzesła?
Szeroki asortyment umożliwia wybór takich form meblowych, które będą odzwierciedlały gust właścicieli mieszkania. Co więcej, proponowane projekty wyróżniają się także […]
Polecamy