Jakie formalności czekają nas przed wycieczką na Białoruś?

Jakie formalności czekają nas przed wycieczką na Białoruś?

Białoruś być może nie jest zbyt popularnym kierunkiem turystycznym, ale zdarzają się chętni, którzy chcą zobaczyć postkomunistyczne państwa bloku wschodniego. Niewątpliwie kraj ten ma swój niepowtarzalny urok. Znajdziemy tam typową dla czasów radzieckich zabudowę miejską, niesamowicie szerokie ulice, mnóstwo pomników Lenina, jak również wieś, której w Polsce już nie spotkamy. Zanim jednak staniemy na granicy gotowi na nową przygodę, musimy załatwić formalności.

Bez wizy ani rusz

Chcąc wjechać na teren Białorusi, musimy okazać ważny paszport oraz wizę. O ile pierwszy dokument ma każdy kto chce podróżować, o tyle wiza nie jest już tak oczywista. By ją zdobyć, będziemy musieli się trochę natrudzić. Zezwolenie na przekroczenie granicy może nam wydać jedynie konsulat Białorusi. W tym celu będziemy potrzebować zdjęcia o określonych parametrach, ubezpieczenia, zaproszenia od obywatela lub rezerwację w tamtejszych puntach noclegowych, jak również dowód wpłaty. Z takim kompletem elementów możemy udać się do ambasady w Warszawie.

Znacznie mniej zachodu jednak będzie nas kosztowało zapoznanie się z ofertą, którą znajdziemy na tej stronie internetowej https://wizacenter.pl/wizy/bialorus/. Korzystając z usług firmy zajmującej się załatwianiem wiz, oszczędzimy sporo czasu, tym bardziej, jeśli mieszkamy z dala od stolicy. Kontaktując się pod numerem podanym na powyższej witrynie, zostaniemy poinformowani o niezbędnych dokumentach, jak również opłatach, których powinniśmy dokonać. Przekazując stosowne papiery pracownikowi biura, już po kilku dniach będziemy mogli odebrać wizę uprawniającą nas do przekroczenia granicy.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =