Jakie szafki zamontować w małej kuchni?

Ogród i dom
info-market
Jakie szafki zamontować w małej kuchni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie małej kuchni jest nie lada wyzwaniem. Na niewielkiej powierzchni trzeba bowiem zmieścić nie tylko szafki do przechowywania naczyń, garnków oraz innych kuchennych gadżetów, ale także wszystkie niezbędne sprzęty, takie jak lodówkę, piekarnik oraz płytę indukcyjną. Warto więc poświęcić czas, aby dokładnie rozplanować wszystkich mebli oraz urządzeń, aby kuchnia była jak najbardziej funkcjonalna i praktyczna, a zarazem stylowa.

O tych krokach należy pamiętać

Planując ułożenie poszczególnych elementów, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę wszelkie instalacje oraz odpływy, ponieważ to od nich uzależnione jest miejsce, w którym znajdzie się lodówka czy zlew. Wybierając szafki górne, na pewno dobrze jest zdecydować się na zabudowę aż do samego sufitu. Pozwoli to maksymalnie zagospodarować przestrzeń oraz uzyskać miejsce do przechowywania. Dolne półki powinny być maksymalnie funkcjonalne. Trzeba zadbać także o to, aby wykorzystać wszystkie narożniki, w których można umieścić nowoczesne systemy umożliwiające łatwe wyciąganie rzeczy z nawet najdalszych zakamarków wnętrza szafki.

Aby optycznie powiększyć małą przestrzeń dobrze jest postawić na meble w jasnym kolorze oraz fronty z szybami. Jeśli nie lubimy pełnej zabudowy górnej możemy zrezygnować z kilku wiszących szafek na rzecz otartych regałów, na których można przechowywać np. przyprawy lub książki kucharskie. Poszukując inspiracji, warto zapoznać się z ofertą mebli dostępną na stronie https://meblem4.pl/sklep,33,kam-kuchnie.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podpisanie umowy z zagranicznym kontrahentem – jak nie dać się oszukać?
Podpisanie umowy z zagranicznym kontrahentem – jak nie dać się oszukać?
Rozwój firmy i ekspansja na rynki zagraniczne to marzenie wielu przedsiębiorców. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu […]
Polecamy