Noszenie biustonosza – dobre czy złe dla zdrowia?

Noszenie biustonosza - dobre czy złe dla zdrowia?

Biustonosz to nieodłączny element damskiej garderoby, jednak niektóre kobiety zakładają go nie tylko w ciągu dnia, ale również na noc, co może budzić wiele kontrowersji. Obecnie panują zróżnicowane opinie na temat tego, czy noszenie biustonosza jest w ogóle zdrowe dla kobiet, jednak udzielenie jednoznacznej odpowiedzi nie jest wbrew pozorom wcale takie proste. Dlaczego?

Piersi bez biustonosza są zdrowsze

Oczywiście biustonosz sam w sobie nie jest niebezpieczny dla zdrowia, jednak w pewnych sytuacjach, jednak w pewnych sytuacjach założenie go na piersi może doprowadzić do pojawienia się skutków ubocznych, takich jak dyskomfort czy też duszności. W sytuacji, gdy piersi są wolne, przepływ krwi w organizmie jest dużo lepszy, jednak warto również wiedzieć o tym, iż bez biustonosza wiele kobiet czuje się po prostu komfortowo. W niektórych przypadkach rezygnacja z biustonosza nie jest jednak wskazana, ponieważ jest on polecany przede wszystkim kobietom, które uprawiają aktywność fizyczną lub też posiadają nieco bardziej obfity biust. Posiadaczki dosyć dużych piersi bardzo często narzekają na problemy z kręgosłupem, a dobrze dobrany biustonosz pomaga zmniejszyć obciążenie. Niezwykle ważne jest jednak to, aby biustonosz idealnie przylegał do piersi, ponieważ zbyt mały może je uciskać, natomiast za duży nie będzie stanowił odpowiedniej podpory.

Co na to naukowcy?

Zgodnie z przeprowadzonymi jakiś czas temu badaniami naukowcy stwierdzili, iż piersi kobiet, które nie noszą biustonosza, są bardziej jędrne i nie opadają. Jakiś czat temu padło nawet stwierdzenie, iż noszenie biustonosza może być przyczyną rozwoju raka, jednak informacje te okazały się nieprawdziwe. Czy zatem noszenie biustonosza jest złe dla zdrowia? Oczywiście źle dobrany biustonosz nie wpływa najlepiej na stan piersi, jeśli jednak jest dobrany we właściwy sposób, to jednak nie wpływa negatywnie na zdrowie.

1 komentarz


  1. do pracy to trochę kiepsko chodzić bez stanika xD haha

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =