Bramy garażowe – jaką wybrać do domu jednorodzinnego?

Ogród i dom
info-market
Bramy garażowe – jaką wybrać do domu jednorodzinnego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel przydomowego garażu powinien koniecznie zainwestować w solidną bramę wjazdową. Skutecznie ochroni ona bowiem samochód osobowy lub inny pojazd przed kradzieżą, a także w znacznym stopniu podniesie walory estetyczne elewacji. Oczywiście wybierając konkretny model należy wziąć pod uwagę kilka niezwykle istotnych czynników, tak, aby w stu procentach spełnił on nasze oczekiwania. Obecnie, zdecydowanie największą popularnością cieszą się nowoczesne bramy segmentowe oraz uchylne. 

Właściwy rozmiar to tylko jeden z pożądanych parametrów

Przy wyborze bramy garażowej trzeba najpierw zainteresować się jej wymiarami. Chodzi tutaj przede wszystkim o perfekcyjne dopasowanie do wysokości nadproża, szerokości tzw. węgarek (bocznych przestrzeni wewnętrznych) i długości samego garażu. Pamiętajmy, że według prawa budowlanego minimalna wymagana szerokość bramy to 2,4 m. Kolejny istotny parametr to materiał wykonania, który decyduje o poziomie odporności konstrukcji na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzi się ocynkowana stal, choć wiele osób wybiera również lite drewno (np. świerk kanadyjski), gdyż jest wyjątkowo eleganckie oraz atrakcyjne wizualnie. Oprócz tego brama musi odznaczać się dobrą termoizolacyjnością (ochrona wnętrza garażu przed utratą ciepła), posiadaniem zabezpieczenia antywłamaniowego, wysokim komfortem eksploatacji i designem dostosowanym do stylu architektonicznego domu. Ostatni kluczowy czynnik, to oczywiście sposób otwierania. Od dłuższego czasu prym wiodą modele segmentowe – otwierające się do góry po zamontowanych prowadnicach, ewentualnie w bok – dzięki systemowi rolek. Mogą być obsługiwane ręcznie albo automatycznie, czyli w oparciu o napęd elektryczny. Ich główne zalety to duża oszczędność przestrzeni oraz prostota obsługi. Alternatywę stanowią wersje uchylne – idealne do wolnostojących obiektów z długim podjazdem. Ich atutem jest z pewnością niska cena i łatwość montażu. Oba wymienione powyżej rodzaje bram posiada w swojej ofercie firma, którą znajdziemy pod adresem: http://www.erka-systemy.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie urządzenia powinny znaleźć się w każdej kuchni?
Jakie urządzenia powinny znaleźć się w każdej kuchni?
Nie jest tajemnicą, że kuchnia jest sercem domu. To gdzie gromadzimy się gotować i jeść, gdzie towarzysko z przyjaciółmi i […]
Polecamy