Modne mieszkanie – czego nie może w nim zabraknąć?

Modne mieszkanie - czego nie może w nim zabraknąć?

Podobnie jak w modzie odzieżowej, tak i w branży dekoratorskiej stale zmieniają się trendy. Stosując się do nich można urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu. Jednocześnie uzyskuje się nie tylko efektowne, ale i funkcjonalne wnętrze. Czego nie może zabraknąć w miejscu zamieszkania? 

Stawianie na naturalność

Obecnie w kontekście aranżacji wnętrz bardzo modne stało się wykorzystywanie mebli oraz dodatków wykonanych z naturalnych surowców. Świetnie sprawdzają się materiałowe dywaniki (także ozdobne na ścianę), natomiast w kontekście umeblowania znów prym wiedzie drewno, choć często z dodatkowymi elementami, jak choćby szklany blat w przypadku stolików do salonu.

Warto zadbać też wtedy o naturalne doświetlenie, gdyż takie rzeczy będą się prezentowały szczególnie efektownie w blasku promieni słonecznych. Z tego względu w pokoju dziennym przydadzą się rolety rzymskie, które nie dość, że będą wyglądały elegancko same w sobie, to pozwolą również odsłonić wnętrze na światło w ciągu dnia, a osłonić je wieczorami. Ich różne modele można znaleźć na https://www.karnix.pl/rolety-rzymskie.html

Designerskie lampy i lustra

W nowoczesnych mieszkaniach niezwykłą rolę pełni oświetlenie, więc nieodzownym elementem będzie też wiele lamp. Obecnie bardzo modne stały się warianty instalowane przy suficie – mogą przyjmować różną formę, natomiast szczególnym powodzeniem cieszą się drobne lampki LED, które podwieszone w górnej części pokoju dają znakomity efekt. Kontrolując dostęp światła warto zdecydować się na rolety dzień noc w sypialni czy gabinecie, gdzie raz potrzebujemy pełnej jasności, a innym razem dobrego przyciemnienia. Wreszcie we współczesnych trendach królują również lustra, które powinno się umieszczać nie tylko w łazience czy przedsionku, ale z powodzeniem można je wieszać także w salonie czy prywatnym pokoju, gdyż optycznie powiększają one takie pomieszczenie i dodają mu charakteru.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × dwa =