Co zwykle wchodzi w zakres obowiązków firmy sprzątającej wspólnoty mieszkaniowe?

Ogród i dom
info-market
Co zwykle wchodzi w zakres obowiązków firmy sprzątającej wspólnoty mieszkaniowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o porządek wspólnych przestrzeni osiedli mieszkaniowych to obowiązek zarządcy. Nie może on nakazać sprzątania samym mieszkańcom, dlatego też najczęściej do tego celu wybierane są specjalistyczne firmy. Nie zawsze najtańsza usługa jest najlepsza – warto, by zarządca zwrócił uwagę raczej na jakość sprzątania.

Firmy sprzątające osiedla – co jest ich obowiązkiem?

Firmy sprzątające osiedla powinny oferować wysoką jakość usług, które obejmują kompleksowe czyszczenie klatek schodowych, wind, mycie drzwi wejściowych do budynku, utrzymanie czystości na podłogach i poręczach, a także w komorach śmietnikowych. Zakres usług zawsze powinien być szczegółowo omówiony ze zleceniodawcą – to zarządca osiedla powinien określić, jaka ma być częstotliwość sprzątania oraz które przestrzenie wspólne będą wymagać oczyszczenia. Jeśli interesuje nas sprzątanie wspólnot mieszkaniowych Warszawa to miasto, gdzie usługa może obejmować także sezonowe odśnieżanie dojść do budynków czy koszenie trawnika na skwerach, w zależności od rodzaju usługi –  sugestie odnośnie zakresu prac mogą wyrażać sami mieszkańcy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej?

Rzetelna firma sprzątająca osiedla powinna posiadać doświadczenie, a także specjalistyczny sprzęt i środki czystości niezbędne do prawidłowego wykonania zlecenia. Muszą one nie tylko myć, ale również odkażać powierzchnie we wspólnych pomieszczeniach. Nie zawsze cena idzie w parze z jakością, dlatego też warto wybrać ekipę mającą dobre referencje, która wykona sprzątanie w sposób sumienny i solidny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakim problemem możemy udać się do lekarza rodzinnego?
Z jakim problemem możemy udać się do lekarza rodzinnego?
Lekarz rodzinny to pierwszy specjalista, do którego zgłasza się pacjent ze swoim problemem. To on stawia wstępne rozpoznanie i opracowuje […]
Polecamy