Nadanie wnętrzu stylu za sprawą firan

Nadanie wnętrzu stylu za sprawą firan

Aranżacja każdego wnętrza wymaga od nas wielu przemyśleń i wyborów spośród licznych koncepcji na gustowne urządzenie pomieszczenia. Jeden z dylematów brzmi: czym przesłonić okno? Możliwości jest kilka, w zależności od przeznaczenia lokalu i stylu w jakim ma on być zaaranżowany. W sypialni bowiem znakomicie sprawdzą się rolety lub żaluzje, podobnie jak w kuchni czy łazience. Natomiast w salonie lepszym rozwiązaniem mogą być stylowe firany, które prócz tego, że przesłonią okno, będą również eleganckim elementem dekoracyjnym.

W jaki sposób powiesić firany?

Zakrycie okna firanami można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy to zamocowanie plastikowej szyny do sufitu, po której będzie można je przesuwać za pomocą tzw. żabek. Innym rozwiązaniem jest instalacja karnisza ponad otworem okiennym, na którym firany zostaną zawieszone. Lepsza jednak wydaje się być ta druga opcja, ponieważ wtedy zyskujemy więcej przestrzeni, wieszając firany poniżej sufitu.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + dziesięć =