Gładkie, zdobione, klasyczne, czyli jakie są modne rodzaje firan

Gładkie, zdobione, klasyczne, czyli jakie są modne rodzaje firan

Nowoczesne wnętrze dowolnego pomieszczenia powstaje dzięki odpowiednio dopasowanym, modnym szczegółom. To one sprawiają, że dobrze czujemy się, przebywając w danym pokoju, a nasi goście podziwiają jego wystrój. Meble to podstawowe wyposażenie każdego wnętrza, jednak nie możemy zapomnieć o roli takich elementów jak firany, zasłony czy narzuty na łóżko lub kanapę. Czym powinniśmy kierować się, wybierając pierwszy z tych detali?

Estetycznie i przytulnie w każdym pomieszczeniu

Ładne firany do sypialni powinny być utrzymane w klasycznej kolorystyce, która koresponduje z meblami i resztą wyposażenia. Godną uwagi propozycją są białe firanki, które niczym woal przysłaniają ramę okienną. Dzięki temu sypialnia zyskuje romantyczny charakter i niezwykle przytulny klimat. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie wybór materiału o gładkiej fakturze, który może wyglądać równie efektownie jak jego bogato zdobiona wersja.

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć ciekawych firanek. Dzięki nim pomieszczenie będzie prezentować się w wyjątkowy sposób. Wystarczy zawiesić na oknach firanki kuchenne o symetrycznej formie i intrygujących zdobieniach. W ten sposób urozmaicimy wystrój kuchni, którą zazwyczaj urządza się w minimalistycznym stylu.

Najlepiej sprawdzają się krótkie, śnieżnobiałe i kremowe, jednak to od naszej inwencji i upodobań zależy wybór długości i kolorystyki. W przypadku niektórych kuchennych pomieszczeń dobrze jest wybrać nieco dłuższą firankę z kolorowym motywem kwiatowym. W tej kwestii możemy zainspirować się aranżacjami wnętrz, które prezentowane są w katalogach poświęconych takiej tematyce.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + trzy =