Pomysły na poprawę nastroju – na co się zdecydować?

Sposób życia i styl
info-market
Pomysły na poprawę nastroju – na co się zdecydować?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gorszy dzień miewa każdy z nas. Powodów może być wiele – problemy w związku, rodzinie, szkole czy pracy. Tego nie da się uniknąć – prędzej czy później nas dotykają, w mniejszym lub większym stopniu. Obniżony nastrój czasem wynika z aktualnej pory roku (chociażby słynna jesienna chandra). Zdarza się również i tak, że sami nie wiemy dlaczego nas dopadł. W tych trudniejszych chwilach warto dać sobie pomóc. Co może okazać się skuteczne?

Nie zapominaj o swoim ciele – to jak się czujesz zależy od jego kondycji

Częstą przyczyną obniżonego nastroju bywa nieprawidłowa dieta i brak ruchu. Zdrowe przekąski – np. mieszanki bakaliowe, owoce, warzywa, regularne posiłki, wypijanie odpowiedniej ilości płynów, fizjologiczny sen, spacer czy jazda na rowerze mogą zdziałać cuda. Jeśli mamy czas, chęci i pozwala nam na to obecny stan zdrowia zacznijmy uprawiać jakiś sport – endorfiny wytwarzane podczas wysiłku fizycznego szybko przywołają uśmiech na naszą twarz. Ponadto chociażby małe sukcesy, które uda nam się osiągnąć w ten sposób mogą stać się motorem do podejmowania kolejnych wyzwań w tym zakresie, a satysfakcja płynąca z tego faktu wpłynie na wzrost motywacji do działania i z pewnością wywinduje nasz nastrój. Dobrym pomysłem na jego poprawę dla osób przepracowanych, zestresowanych i niezbyt ochoczo nastawionych na ćwiczenia fizyczne będzie joga, która pozytywnie wpłynie na wiele aspektów naszego życia. Dbając o siebie i swoje ciało pielęgnujemy również swoje wnętrze, dlatego nie wahajmy się i czerpmy z dobrodziejstw płynących z dobrze wykonanego masażu – świetnym wyborem będzie skorzystanie z oferty dostępnej pod adresem http://www.masarnia-twojmasaz.pl/pl/masaze_masaz-relaksacyjny,o,55.

Magia rozmowy

Lekarstwem na gorszy dzień może okazać się także terapeutyczna rozmowa z przyjaciółką czy z kimś bliskim. Konfrontacja swoich problemów z inną osobą lub zwierzenie się z niepokojących myśli może zażegnać kryzys w naszym życiu w mgnieniu oka, gdyż często nie podchodzimy z dystansem do tego, co nas spotyka i uważamy swoje problemy za koniec świata. W oczach kogoś innego mogą one natomiast nabrać realnych, właściwych kształtów i możliwe, że szybko uzyskamy poradę jak im zaradzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto nosić wkładki?
Dlaczego warto nosić wkładki?
Większość osób posiada wady postawy, które mogą przyczyniać się do pogorszenia codziennego funkcjonowania oraz być przyczyną licznych dolegliwości bólowych ze […]
Polecamy