Pomysły na poprawę nastroju – na co się zdecydować?

Sposób życia i styl
info-market
Pomysły na poprawę nastroju – na co się zdecydować?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gorszy dzień miewa każdy z nas. Powodów może być wiele – problemy w związku, rodzinie, szkole czy pracy. Tego nie da się uniknąć – prędzej czy później nas dotykają, w mniejszym lub większym stopniu. Obniżony nastrój czasem wynika z aktualnej pory roku (chociażby słynna jesienna chandra). Zdarza się również i tak, że sami nie wiemy dlaczego nas dopadł. W tych trudniejszych chwilach warto dać sobie pomóc. Co może okazać się skuteczne?

Nie zapominaj o swoim ciele – to jak się czujesz zależy od jego kondycji

Częstą przyczyną obniżonego nastroju bywa nieprawidłowa dieta i brak ruchu. Zdrowe przekąski – np. mieszanki bakaliowe, owoce, warzywa, regularne posiłki, wypijanie odpowiedniej ilości płynów, fizjologiczny sen, spacer czy jazda na rowerze mogą zdziałać cuda. Jeśli mamy czas, chęci i pozwala nam na to obecny stan zdrowia zacznijmy uprawiać jakiś sport – endorfiny wytwarzane podczas wysiłku fizycznego szybko przywołają uśmiech na naszą twarz. Ponadto chociażby małe sukcesy, które uda nam się osiągnąć w ten sposób mogą stać się motorem do podejmowania kolejnych wyzwań w tym zakresie, a satysfakcja płynąca z tego faktu wpłynie na wzrost motywacji do działania i z pewnością wywinduje nasz nastrój. Dobrym pomysłem na jego poprawę dla osób przepracowanych, zestresowanych i niezbyt ochoczo nastawionych na ćwiczenia fizyczne będzie joga, która pozytywnie wpłynie na wiele aspektów naszego życia. Dbając o siebie i swoje ciało pielęgnujemy również swoje wnętrze, dlatego nie wahajmy się i czerpmy z dobrodziejstw płynących z dobrze wykonanego masażu – świetnym wyborem będzie skorzystanie z oferty dostępnej pod adresem http://www.masarnia-twojmasaz.pl/pl/masaze_masaz-relaksacyjny,o,55.

Magia rozmowy

Lekarstwem na gorszy dzień może okazać się także terapeutyczna rozmowa z przyjaciółką czy z kimś bliskim. Konfrontacja swoich problemów z inną osobą lub zwierzenie się z niepokojących myśli może zażegnać kryzys w naszym życiu w mgnieniu oka, gdyż często nie podchodzimy z dystansem do tego, co nas spotyka i uważamy swoje problemy za koniec świata. W oczach kogoś innego mogą one natomiast nabrać realnych, właściwych kształtów i możliwe, że szybko uzyskamy poradę jak im zaradzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Halluxy – jak powstają?
Halluxy – jak powstają?
Halluxy to schorzenie objawiające się skrzywieniem dużego palca u stopy. Częściej dotyka ono kobiety, niezależnie od wieku. Jest to związane […]
Polecamy