Przydomowa oczyszczalnia ścieków – dlaczego warto się na to zdecydować?

Ogród i dom
info-market
Przydomowa oczyszczalnia ścieków – dlaczego warto się na to zdecydować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie jednym z najbardziej popularnych elementów infrastruktury ściekowej jest przydomowa oczyszczalnia. Na jej montaż decydują się w szczególności osoby nie mogące podłączyć budynku mieszkalnego do zwykłej sieci kanalizacyjnej – np. z powodu lokalizacji na terenie o rozproszonej zabudowie. Poza tym taka konstrukcja stanowi znakomity wybór dla osób oszczędnych oraz nastawionych proekologicznie. W dalszej części artykułu zostaną przedstawione kluczowe zalety standardowej mini oczyszczalni. 

Koszty eksploatacji są zaskakująco niskie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków przy wykorzystaniu mikroorganizmów skutecznie rozkładają szkodliwe substancje zawarte w nieczystościach na bezpieczne związki mineralne. Uzyskana w ten sposób ciecz może zostać bez problemu odprowadzona do gruntu. W przypadku takich konstrukcji istotną rolę odgrywają dyfuzory talerzowe, które służą do napowietrzania ścieków za pomocą drobnych pęcherzyków powietrza. Skutkuje to lepszym utlenieniem zawartości i szybszym opadaniem osadu. Oczyszczalnia jest świetną alternatywą dla tradycyjnego szamba, czyli bezodpływowego zbiornika wykonanego z betonu albo tworzywa sztucznego. Wynika to z faktu, że generuje znacznie mniej kosztów – około 150-250 zł rocznie (dla porównania obsługa szamba pochłania co najmniej 1500-2000 zł). Przekłada się to bezpośrednio na sporą oszczędność pieniędzy. Drugą niewątpliwą zaletą jest ekologiczny charakter oczyszczalni, wynikający głównie z jej optymalnej szczelności. Ryzyko przedostania się chemikaliów do środowiska naturalnego i wód gruntowych w zasadzie nie istnieje. Pozostałe istotne atuty to m.in. komfortowa obsługa (wystarczy co jakiś czas dostarczyć bakterie i enzymy), brak nieprzyjemnego zapachu oraz wieloletnia trwałość. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pieczątka – element wyposażenia biurowego firmy i jego wizytówka w jednym
Pieczątka – element wyposażenia biurowego firmy i jego wizytówka w jednym
W każdej firmie działają biura, gdzie swoje obowiązki mogą wykonywać pracownicy odpowiedzialni m.in. za dokumentację i sprawy formalne. W biurze […]
Polecamy