Dlaczego odpowiednie oświetlenie ma wpływ na uprawę roślin?

Ogród i dom
info-market
Dlaczego odpowiednie oświetlenie ma wpływ na uprawę roślin?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uprawa roślin wewnątrz domu lub mieszkania staje się coraz popularniejsza. Bardzo wiele osób uczyniło sobie z tego swoje największe hobby. Nie jest to zresztą nic dziwnego, w końcu mamy do czynienia z żywymi organizmami, które jednak nie są aż tak wymagające w utrzymaniu jak zwierzęta domowe. Do uprawy wymagane są jednak specjalne akcesoria, jak choćby odpowiednie oświetlenie.

Światło dzienne

Każda roślina potrzebuje światła dziennego, aby prawidłowo wzrastać i rozwijać się. Jeżeli naszą plantację umieściliśmy wewnątrz, promienie słoneczne niekoniecznie będą w stanie tam dotrzeć. By to skompensować, można oprzeć się między innymi na specjalnych lampach do uprawy roślin. Mają one za zadanie świecić z bardzo konkretną temperaturą barw, możliwie najbardziej zbliżoną do światła słonecznego. Jest to około 5000 K. Gdy kupujemy odpowiednią lampę, zawsze zwracajmy uwagę na to, co napisane jest na opakowaniu, a konkretnie na wcześniej wspomniany parametr.

Przyspieszenie wzrostu

Jeśli zależy nam na szybkim wyhodowaniu danej rośliny, możemy naświetlać ją także w porze nocnej. Ten trik często wykorzystuje się w uprawach szklarniowych, dzięki temu można o wiele szybciej uzyskać plony. W naszych domowych uprawach również możemy zrobić z niego użytek. Pamiętajmy, by do takich celów kupić wytrzymałe źródła światła. W sieci hodowcy chwalą lampy Elektrox jako wystarczające na długi okres czasu. Oczywiście musimy też dać roślinom nieco czasu na „sen”, ponieważ muszą one mieć kilka godzin na zregenerowanie się. Co jakiś czas należy więc wyłączać światło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie kroki należy podjąć w celu zakupu autobusu?
Jakie kroki należy podjąć w celu zakupu autobusu?
Przy zakupie autobusu ważne jest, aby zrozumieć, czego potrzebujesz i jaki jest twój budżet. Jakie kroki należy podjąć w celu […]
Polecamy