Co charakteryzuje styl loft?

Co charakteryzuje styl loft?

Styl loftowy, zwany również industrialnym, wyróżnia się przede wszystkim dużą przestrzenią. Pomieszczenia są ze sobą połączone, jednak w tej przestrzeni nie ma miejsca na zbędne meble. Zgodnie z ideą minimalizmu, we wnętrzu loftowym znajduje się to, co praktyczne i konieczne. Surowość widać również w wykorzystywanych materiałach – drewnie, betonie, metalu. Ściany pozostają surowe, odkryte kable i rury są wręcz pożądane. Jaka kolorystyka dominuje w industrialnym wnętrzu? Dominują klasyczne, stonowane kolory – biały, szary czarny, które stanowią kontrast dla drewnianych podłóg i surowych, ceglanych bądź betonowych ścian.

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

Meble w stylu loftowym są duże, bardzo często metalowe lub drewniane, stylizowane na takie, które lata świetności mają już za sobą. Wyróżniają się również prostą formą. Mają być praktyczne i użyteczne. Warto pamiętać o wygodnej kanapie i fotelach, które wcale nie muszą pochodzić z tej samej kolekcji. W loftowym wnętrzu sprawdzą się drewniane komody oraz te, które sprawiają wrażenie surowych, włącznie ze stołami i stolikami kawowymi. Bardzo ważny jest umiejętny wybór lamp – mają być ciężkie, metalowe, przypominające dawne fabryczne lampy. Tego rodzaju wyposażenie posiada w swojej ofercie np. sklep meblowy Białystok. W loftowych wnętrzach jasno jest w ciągu dnia. Wieczorem jednak światło może sprawiać wrażenie rozmytego. Najlepiej, gdy w dużym wnętrzu znajduje się kilka niezależnych źródeł światła. Nie warto przesadzać z dodatkami – przestrzeń powinna sprawiać wrażenie uporządkowanej.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × pięć =