Moskitiery – sposób na uciążliwe owady

Budowlanka
info-market
Moskitiery – sposób na uciążliwe owady
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Globalne ocieplenie spowodowało, że w okresie letnim mamy obecnie do czynienia ze wzmożoną aktywnością uciążliwych owadów – zwłaszcza komarów i meszek. Nierzadko przedostają się one do domów, zakłócając nam spokojny sen i wykonywanie codziennych czynności. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu, a jest nim zamontowanie w oknach i drzwiach moskitier. Niezwykle funkcjonalne modele znajdziemy choćby w ofercie tej warszawskiej firmy: https://www.mariodekor.pl/moskitiery.html.

Zwróćmy uwagę na materiał wykonania konstrukcji 

Moskitiera to nic innego jak zasłona z gęsto tkanej siatki, rozwieszona pomiędzy drewnianymi, aluminiowymi lub plastikowymi ramkami. Jej maksymalna powierzchnia wynosi 2,5 m2. Stanowi przede wszystkim bardzo skuteczną barierę dla wszelkiego rodzaju insektów, nie pozwalając im wtargnąć do pomieszczeń. Co istotne, można ją z powodzeniem zamontować samodzielnie – bez pomocy fachowca. Zazwyczaj służą do tego ruchome zaczepy nie wymagające nawet w minimalnym stopniu naruszania struktury ściany czy ramy okiennej. Wiele egzemplarzy dostępnych na rynku ma charakter dekoracyjny (niebanalny kolor), dzięki czemu efektywnie uzupełnia aranżację danego wnętrza. Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością cieszyły się moskitiery mocowane przy użyciu zwykłej taśmy samoprzylepnej, które niestety nie wytrzymywały starcia z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i po jednym sezonie były w zasadzie do wyrzucenia. Obecnie jednak prym wiodą wersje na wspomniane już zaczepy, magnes i z mechanizmem rolującym. Te ostatnie są przeznaczone głównie na okna dachowe i drzwi balkonowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Noszenie biustonosza – dobre czy złe dla zdrowia?
Noszenie biustonosza – dobre czy złe dla zdrowia?
Biustonosz to nieodłączny element damskiej garderoby, jednak niektóre kobiety zakładają go nie tylko w ciągu dnia, ale również na noc, […]
Polecamy