Ekologiczny wymiar przydomowego szamba

Ekologiczny wymiar przydomowego szamba

Wszystkie osoby budujące dom jednorodzinny stają przed koniecznością wyboru rozwiązania, które umożliwi odprowadzanie ścieków. Jeżeli budynku nie można podłączyć do sieci kanalizacyjnej, wówczas warto postawić na szambo w postaci bezodpływowego zbiornika wykonanego z betonu. Charakteryzuje się on maksymalną szczelnością i wytrzymałością, a przede wszystkim jest ekologiczny.

Tego typu konstrukcje posiada w swojej bogatej ofercie np. poniżej wskazana firma: http://kamal-bet.pl/betonowe-zbiorniki/na-deszczowke/.

Rozwiązanie idealne dla osób dbających o środowisko naturalne

Betonowe szamba jednokomorowe lub wielokomorowe można wykonać od podstaw albo zakupić gotową konstrukcję. Taki zbiornik jest zazwyczaj wykonywany ze specjalnego żelbetonu B-25, który zawiera w swoim składzie mieszankę w pełni bezpiecznych substancji chemicznych, klasycznego betonu oraz kompozycji kauczukowo-asfaltowej. Dzięki temu obiekt zachowuje optymalną szczelność i jest odporny na szkodliwe działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz ekskrementów. Wytrzymałość na procesy zachodzące w ściekach daje nam pewność, że absolutnie żadne niebezpieczne substancje nie przedostaną się do gleby czy wód gruntowych. Ten ekologiczny wymiar zbiornika ma ogromne znaczenie dla bardzo wielu osób.

Na rynku dostępne są też nowoczesne szamba, będące połączeniem zwykłego szamba z przydomową oczyszczalnią ścieków. Posiadają one w swojej konstrukcji osadnik z filtrami pozwalający na zamianę nieczystości w naturalną ciecz trafiającą bezpośrednio do ziemi. Obsługa ogranicza się w tym przypadku do czyszczenia wymienionych elementów (wystarczy to robić raz na dwa lata) i wrzucania do toalety kapsułki z bakteriami wspomagającymi pracę zbiornika.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 3 =