W jaki sposób można skutecznie wyczyścić tapicerkę w naszym samochodzie?

W jaki sposób można skutecznie wyczyścić tapicerkę w naszym samochodzie?

Gdy kupujemy samochód, niezależnie od tego czy jest on nowy, czy też używany, chcemy o niego zawsze szczególnie zadbać. Jeździmy do mechanika i regularnie na myjnię, odkurzamy go także w środku, jednakże nie mamy wpływu na to, że z czasem na tapicerce pojawiają się brzydkie zacieki oraz wnika w nią coraz więcej kurzu. Jest to normalne i nie da się tego w żaden sposób zatrzymać. Tapicerkę trzeba po prostu raz na jakiś czas wyprać i wtedy wnętrze auta na nowo odzyskuje utracony blask. Jakich produktów należy do tego używać? Czy można po prostu uprać tapicerkę samochodową zwykłym detergentem?

Zdecydowanie lepiej jest tego nie robić!

Do prania obić foteli i kanap samochodowych potrzebne są specjalne środki, które czyszczą je w sposób łagodny i nie powodują szybszego przecierania się tkanin. Można je znaleźć na https://vertion.pl/, gdzie od razu jest możliwość zapoznania się z informacjami na temat tego, jak je poprawnie stosować. Środek powinien być dobrany nie tylko do rodzaju powierzchni, ale także będzie się różnić w zależności od materiału. Lepiej nie prać przy pomocy proszku do prania, a tym bardziej żadnych domowych płynów, ponieważ delikatna tkanina może tego na dłuższą metę nie wytrzymać.

Pranie tapicerki samochodowej powinniśmy przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku, żeby brud nie zdążył wbić się za głęboko. Oszczędzimy sobie wtedy zbyt mocnego szorowania, które również mogłoby spowodować drobne uszkodzenia mechaniczne. Regularność i odpowiednie środki czyszczące to klucz do tego, żeby auto wyglądało dobrze nie tylko z zewnątrz, ale i w środku.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + pięć =