Jak bawić się z kotem?

Jak bawić się z kotem?

Kot domowy to jeden z najpopularniejszych pupili. Mniej absorbujący od psa, potrafi poradzić sobie sam podczas tych godzin, które spędzamy w pracy, dlatego coraz więcej osób decyduje się na kota, wybierając zwierzę do mieszkania.

Wbrew obiegowej opinii kot nie jest jednak całkowicie bezobsługowy. Jako instynktowny łowca potrzebuje odpowiedniej stymulacji, która zapewni mu komfort i dobrostan psychiczny. Dlatego kota nie wystarczy mieć – trzeba też z nim się bawić, zwłaszcza, jeśli jest jedynym mruczącym domownikiem w mieszkaniu. Przednią zabawę z pupilem zapewnią odpowiednie zabawki, które można nabyć między innymi na stronie https://www.salonik-dla-pupila.eu/sklep/c/4420/zabawki-dla-kota.

Zabawki dla kota

Sklepy zoologiczne pękają w szwach od przeróżnych zabawek i akcesoriów, które mają kotu umilić czas podczas naszej nieobecności. Od najprostszych piłek, dźwięczących sztucznych myszek, po domki i drapaki za naprawdę spore pieniądze. Jak dobrać odpowiednią zabawkę tak, aby była wystarczającą stymulacją a przy okazji dała rozrywkę i kotu i właścicielowi?

Świetnie swoje zadanie spełnia prosta zabawka typu wędka. Koty uwielbiają polować i zaczepione chętnie będą próbowały złapać końcówkę sznurka, piórko czy drobną zabawkę zawieszoną na końcu. Dla kota taka zabawa to świetne rozładowanie napięcia i pozytywne zmęczenia.

Instynkty łowieckie wykorzystuje również zabawka typu smycz z latarką. Świetlny punkcik jest postrzegany jako potencjalna ofiara, a brak możliwości jej złapania dodatkowo kota motywuje.

Z kolei wszelkie zabawki w formie labiryntów, w których ukryta jest piłka lub jedzenie, oprócz rozładowania nagromadzonej energii, rozwijają kocią inteligencję.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − cztery =