Jak w dzisiejszych czasach dzieci mogą mieć autorytety i wzorce?

Jak w dzisiejszych czasach dzieci mogą mieć autorytety i wzorce?

Niemal każdy z nas ma jakieś autorytety. Osoby, na które patrzymy z podziwem i szacunkiem, od których chcielibyśmy się uczyć i czerpać z ich bogatych doświadczeń. Nie ma nic złego w posiadaniu autorytetów. Jeśli odpowiednio je dobierzemy, możemy na tym jedynie skorzystać. Problem pojawia się w momencie, gdy autorytetami stają się niewłaściwe osoby. Na takie ryzyko najbardziej zaś narażone są dzieci, których światopogląd nie jest jeszcze w pełni ukształtowany.

Idole naszych pociech

Młode umysły podatne są na manipulację. Trudniej odsiewają fałszywe informacje i łatwiej ulegają wpływom osób charyzmatycznych. Niestety, młodzi ludzie, a zwłaszcza dzieci mogą dostrzegać autorytety u ludzi, którzy na to miano nie zasługują. Dlatego tak istotne jest, aby wskazywać naszym pociechom te wartościowe wzory do naśladowania. Nic nie inspiruje tak, jak rozmowa na żywo ze swoim idolem. Dzisiaj jest to możliwe. Za niewielką kwotę, dziecko może mieć możliwość spotkania się ze swoim idolem. Takie marzenia swojego malucha można realizować dzięki stronie https://twojbohater.pl/bohaterowie/, gdzie za niewielką kwotę istnieje możliwość umówienia się ze znaną osobą. Bliższe poznanie osoby znanej z telewizji, aktora, muzyka czy sportowca, któremu kibicujemy, może sprawić, że młody człowiek będzie chciał pójść w ślady tej osoby. Może zainspiruje je ona do osiągnięcia w przyszłości czegoś wielkiego. To ważne, aby zaszczepić w dziecku pasję, którą będzie chciało realizować. Przysłuży się to jego rozwojowi osobistemu i ukształtowaniu mądrego światopoglądu.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =