Jak przeprowadzić wiosenny przegląd dziecięcej szafy?

Sposób życia i styl
info-market
Jak przeprowadzić wiosenny przegląd dziecięcej szafy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz ze zmianą pory roku często decydujemy się na gruntowny przegląd szafy. Rodzice, oprócz porządkowania własnej garderoby, zajmują się również przeglądaniem odzieży swoich pociech. Wiosenny przegląd dziecięcej szafy może być naprawdę czasochłonny, dlatego warto się odpowiednio do tego przygotować. W tym celu należy zaplanować poszczególne działania i skategoryzować znalezione ubrania. Pierwszą grupę mogą stanowić rzeczy, które nadają się do wyrzucenia (poplamione, podarte, zniszczone), kolejną do oddania (za małe na dziecko, ale dobrej jakości) oraz takie, które wciąż są odpowiednie. Dzięki temu łatwiej można będzie podjąć decyzję, co dalej zrobić z przeglądanymi rzeczami. Alternatywą dla ubrań do wyrzucenia może być upcykling. Zamiast trafić do kosza, można z nich zrobić ściereczki do sprzątania albo wykorzystać do wspólnej zabawy z dzieckiem, próbując z nich uszyć np. ubranko dla misia. Aby nie przeciągać czasu wyznaczonego na sprzątanie, należy sumiennie grupować znalezione ubrania według ustalonych kategorii.

Posprzątane: i co dalej?

Po porządkach należy wyrzucić ubrania z pierwszej grupy (część z nich można ponownie wykorzystać według własnych pomysłów). Drugą grupę można przekazać znajomym, którzy mają dzieci w podobnym wieku lub jakiejś organizacji charytatywnej. Uporządkowana szafa z pewnością ma więcej miejsca. Brakujące części garderoby, warto jednak uzupełnić produktami dobrej jakości od zaufanych producentów. Taką ofertę można sprawdzić pod poniższym linkiem: https://rebelki.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Idealne prezenty na rocznicę ślubu
Idealne prezenty na rocznicę ślubu
Rocznica ślubu to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w życiu wszystkich małżonków – szczególnie te okrągłe dziesiąte, dwudzieste czy pięćdziesiąte […]
Polecamy