Jak nakłonić dzieci do jedzenia zdrowych posiłków?

Jak nakłonić dzieci do jedzenia zdrowych posiłków?

Nie jest łatwo nakłonić dzieci do jedzenia zdrowych produktów. Ale przy odpowiednim podejściu można to zrobić i warto to uczynić. Oto kilka wskazówek od rodziców, którzy już to przerabiali.

Zrób z tego zabawę

Pozwól dzieciom pomagać w planowaniu posiłków, robieniu zakupów i gotowaniu. Będziesz musiał stracić trochę kontroli, ale przekonasz się, że dziecko chętniej spróbuje nowych potraw, jeśli będzie miało poczucie, że pomogło w ich przygotowaniu.

Zachowaj prostotę

Ograniczenie wyboru sprawia, że dzieciom łatwiej jest zdecydować, co chcą zjeść. Podanie tylko dwóch lub trzech różnych potraw może zachęcić dzieci do spróbowania nowych rzeczy, bez poczucia przytłoczenia wszystkimi możliwościami wyboru w formie bufetu. Do takich z pewnością należą miody dla dzieci, które można łączyć z przeróżnymi potrawami lub podawać same bez niczego. Rozciągające się miody są smaczne, a przy okazji stanowią doskonałą zabawę.

Nie zmuszaj ich, jeśli nie są głodne – ale też nie poddawaj się! Dzieci często jedzą lepiej, gdy są głodne, niż gdy są najedzone po całodziennym podjadaniu (dlatego właśnie czas na przekąski powinien być wczesną częścią dnia). Jeśli Twoje dziecko nie jest jeszcze wystarczająco głodne, aby zjeść obiad, to nic nie szkodzi – odłóż resztki na inny posiłek lub nawet na jutrzejszy obiad, jeśli nie masz w domu innych możliwości. Ale próbuj dalej! Nawet jeśli Twojemu dziecku coś nie smakuje jednego wieczoru, to kolejnego może w końcu posmakować.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + sześć =