Co ma za zadanie pokazać audyt energetyczny przedsiębiorstwa?

Pieniądze i biznes
info-market
Co ma za zadanie pokazać audyt energetyczny przedsiębiorstwa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Audyt energetyczny to kompleksowe badanie wszystkich czynności związanych ze zużyciem i produkcją energii w budynku. Ma na celu określenie sposobów na zmniejszenie zużycia, zwiększenie wydajności i poprawę komfortu w budynku przedsiębiorstwa. Chcąc skorzystać z odpowiedniego wymiaru usługi audytu energetycznego, można skierować się po pomoc z następującej strony https://www.ekobios.pl/uslugi/audyt-energetyczny.

Co powinien obejmować audyt energetyczny?

Audyt powinien obejmować ogrzewanie, chłodzenie i oświetlenie, a także ogrzewanie wody, wentylację i klimatyzację (HVAC). Wielkość budynku i jego wiek są ważnymi czynnikami w określaniu, jaki sprzęt będzie używany do poszczególnych celów i ile energii będzie zużywany. Na przykład, duży budynek może potrzebować bardziej wydajnych kotłów niż mniejsze.

Co będzie zawierał raport audytu energetycznego?

Typowy raport z audytu będzie zawierał zalecenia dotyczące zmniejszenia zużycia poprzez optymalizację działania systemu lub zainstalowanie nowego sprzętu z bardziej wydajną technologią. Niektóre przykłady to:

System filtracji powietrza

Systemy filtracji powietrza, które usuwają zanieczyszczenia z powietrza wewnętrznego, mogą obniżyć koszty operacyjne poprzez zmniejszenie ilości powietrza zewnętrznego, które musi zostać ogrzane lub schłodzone, zanim dotrze do płuc lokatorów.

Elektroniczny balast

Elektroniczny balast może obniżyć koszty oświetlenia poprzez wyeliminowanie konieczności kosztownej wymiany lamp.

Wymiana na niskoprzepływowe głowicę prysznicowe

Niskoprzepływowe głowice prysznicowe pozwalają zaoszczędzić wodę i pieniądze na rachunkach za wodę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Typy biżuterii, jakie można z powodzeniem nosić jako dodatki do stylizacji
Typy biżuterii, jakie można z powodzeniem nosić jako dodatki do stylizacji
Nawet najpiękniejsze ubrania zestawione w bezbłędną stylizację na nikim nie zrobią wrażenia, jeśli będą pozbawione efektownych, błyszczących dodatków w postaci […]
Polecamy