Oddłużanie – jak wyjść na finansową prostą?

Oddłużanie - jak wyjść na finansową prostą?

Dług może uniemożliwiać normalne funkcjonowanie i sprawiać ogromne problemy. Często zdarza się, że przejmuje on kontrolę nad życiem, gdyż obciążenie psychiczne z nim związane jest zbyt duże. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest skorzystanie z pomocy w jego spłacie. Warto zorientować się, która kancelaria oddłużanie zarówno osób fizycznych, jak i firm ma w zakresie świadczonych usług. Konsultacje z doświadczonymi pracownikami pomogą wypracować rozwiązania, które skutecznie pozwolą pozbyć się długu.

Co to jest oddłużanie?

Oddłużanie to proces prowadzący do redukcji zadłużenia poprzez zastosowanie postępowania restrukturyzacyjnego, które znacząco zmniejsza miesięczne zobowiązania lub całkowite umorzenie długu na drodze prawnej. Chcąc osiągnąć te cele, kancelaria przeprowadza negocjacje z wierzycielami, kontaktuje się z komornikami i firmami windykacyjnymi, aby pomóc zadłużonej osobie w redukcji zobowiązania.

Oddłużanie nie jest materialną formą pomocy, ale fachowym doradztwem, które korzysta z przepisów i mechanizmów prawa mogących pomóc w takiej sytuacji. Bardzo ważnym krokiem jest przede wszystkim ocena długu i realna możliwość jego spłaty oraz przygotowanie programu, który pomoże wyjść z finansowej zapaści. Doradca w sposób rzetelny przedstawi wszystkie możliwości, na które pozwala sytuacja osoby zadłużonej. W tym procesie, który może być czasochłonny najważniejsze jest przede wszystkim to, aby konsument znał swoje prawa związane z sytuacją, w której się znalazł i potrafił je skutecznie wykorzystać.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =