Planujesz biznes gastronomiczny? Nie zapomnij o tych trzech rzeczach!

Pieniądze i biznes
info-market
Planujesz biznes gastronomiczny? Nie zapomnij o tych trzech rzeczach!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcesz rozpocząć działalność gastronomiczną, istnieje wiele czynników do rozważenia. Będziesz musiał rozważyć swój budżet, lokalizację swoich wydarzeń i ile czasu możesz poświęcić na prowadzenie firmy. W tym artykule zostały przedstawione 3 rzeczy, o których musisz pamiętać przy otwieraniu lokalu gastronomicznego, ale o których często ludzie zapominają.

Porady

  • Znajdź niszę rynkową. Firmy cateringowe występują w wielu formach. Od dużych korporacji, które obsługują wesela i imprezy firmowe, po małe sklepiki, które obsługują imprezy sąsiedzkie – w tej branży każdy znajdzie coś dla siebie. Aby znaleźć swoją niszę, zastanów się, co wyróżnia Twój biznes – czy są to domowe przepisy czy lokalne składniki.
  • Dowiedz się, jakie licencje i pozwolenia są ci potrzebne. Zanim zaczniesz prowadzić swój nowy biznes, upewnij się, że wiesz, jakie licencje i pozwolenia są wymagane zarówno na poziomie państwowym, jak i lokalnym. Może być potrzebne pozwolenie na pracę z żywnością lub nawet licencja z wydziału zdrowia, jeśli planujesz przygotowywać jakiekolwiek jedzenie na miejscu dla swoich klientów. Jeśli w ogóle będziesz pracować z alkoholem (nawet jeśli tylko dostarczając szklanki), upewnij się, że masz odpowiednią licencję na alkohol od państwowej komisji ds. alkoholu, a także wszelkie potrzebne ubezpieczenia, zanim powitasz gości w swoim lokalu!
  • Załóż biuro, z którego będziesz mógł prowadzić działalność Jeśli planujesz pracować w domu, upewnij się, że Twoje biuro jest wyposażone w odpowiedni sprzęt i miejsce do pracy. Potrzebny będzie przynajmniej komputer z odpowiednim oprogramowaniem (https://www.flashcom.pl/systemy-sprzedazy/gastronomia/), drukarka i dostęp do Internetu, ale posiadanie osobnego biurka lub stołu do pracy papierkowej może pomóc w utrzymaniu porządku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Komu najlepiej zlecić druk broszur czy druk katalogów?
Komu najlepiej zlecić druk broszur czy druk katalogów?
Każde przedsiębiorstwo, firma, czy działalność usługowa lub produkcyjna powinna postawić na reklamę. Cóż tak dobrze nie przestawia nas i naszych […]
Polecamy