Jakie dowody należy posiadać, aby dochodzić swoich należności od nieuczciwych klientów?

Pieniądze i biznes
info-market
Jakie dowody należy posiadać, aby dochodzić swoich należności od nieuczciwych klientów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własny biznes to pragnienie wielu osób. Niemniej oprócz korzyści, posiadanie swojej działalności niekiedy przysparza nam także kłopoty. Jedną z takich sytuacji jest podjęcie współpracy z nieuczciwym kontrahentem. Warto zatem dowiedzieć się, w jaki sposób odzyskać należne nam pieniądze.

Potwierdzenie wykonania usługi

Wielu przedsiębiorców musi borykać się nieuczciwymi klientami. W momencie, kiedy nie otrzymaliśmy należnych nam pieniędzy w wymaganym terminie, należy rozpocząć proces windykacji. Dochodzenie swoich należności możemy podzielić na trzy podstawowe etapy: polubowny, sądowy oraz postępowanie egzekucyjne. Żeby jednak móc korzystnie zakończyć sprawę, powinniśmy dysponować właściwymi dowodami świadczącymi o naszej racji. W tym przypadku będą to przede wszystkim różnego rodzaju dokumenty potwierdzające podjęcie współpracy z kontrahentem. Najlepiej sprawdzą się tutaj dowody, jak oficjalna faktura VAT, rachunek, który został podpisany przez dłużnika bądź sporządzona umowa. Takie dowody z pewnością nie wzbudzają żadnych wątpliwości co do istniejącego długu. Niemniej jeśli nie posiadamy tego typu dokumentów, możemy w postępowaniu wykorzystać wymienione z klientem wiadomości e-mail oraz poświadczenie wykonania usługi. Dobrym rozwiązaniem w walce z nieuczciwym kontrahentem będzie także skorzystanie z usług profesjonalisty. Jeśli zatem potrzebny jest nam zaufany radca prawny Poznań to miejsce, do którego warto się udać. W stolicy wielkopolski znajduje się sporo firm pomagających przedsiębiorcom odzyskać swoje pieniądze.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lampa szczelinowa – co to jest za urządzenie?
Lampa szczelinowa – co to jest za urządzenie?
Co to jest? Lampa szczelinowa to mikroskop, który wykorzystywany jest w dziedzinie okulistyki. Posiada ona wbudowany system oświetlenia składający się […]
Polecamy