Jakie dowody należy posiadać, aby dochodzić swoich należności od nieuczciwych klientów?

Jakie dowody należy posiadać, aby dochodzić swoich należności od nieuczciwych klientów?

Własny biznes to pragnienie wielu osób. Niemniej oprócz korzyści, posiadanie swojej działalności niekiedy przysparza nam także kłopoty. Jedną z takich sytuacji jest podjęcie współpracy z nieuczciwym kontrahentem. Warto zatem dowiedzieć się, w jaki sposób odzyskać należne nam pieniądze.

Potwierdzenie wykonania usługi

Wielu przedsiębiorców musi borykać się nieuczciwymi klientami. W momencie, kiedy nie otrzymaliśmy należnych nam pieniędzy w wymaganym terminie, należy rozpocząć proces windykacji. Dochodzenie swoich należności możemy podzielić na trzy podstawowe etapy: polubowny, sądowy oraz postępowanie egzekucyjne. Żeby jednak móc korzystnie zakończyć sprawę, powinniśmy dysponować właściwymi dowodami świadczącymi o naszej racji. W tym przypadku będą to przede wszystkim różnego rodzaju dokumenty potwierdzające podjęcie współpracy z kontrahentem. Najlepiej sprawdzą się tutaj dowody, jak oficjalna faktura VAT, rachunek, który został podpisany przez dłużnika bądź sporządzona umowa. Takie dowody z pewnością nie wzbudzają żadnych wątpliwości co do istniejącego długu. Niemniej jeśli nie posiadamy tego typu dokumentów, możemy w postępowaniu wykorzystać wymienione z klientem wiadomości e-mail oraz poświadczenie wykonania usługi. Dobrym rozwiązaniem w walce z nieuczciwym kontrahentem będzie także skorzystanie z usług profesjonalisty. Jeśli zatem potrzebny jest nam zaufany radca prawny Poznań to miejsce, do którego warto się udać. W stolicy wielkopolski znajduje się sporo firm pomagających przedsiębiorcom odzyskać swoje pieniądze.  

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − jeden =