Co ma wpływ na wartość mieszkania?

Pieniądze i biznes
info-market
Co ma wpływ na wartość mieszkania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oszacowanie wartości nieruchomości jest niezbędne podczas jej sprzedaży lub zakupu. Jej rynkowa wartość to najbardziej prawdopodobna cena, jaką można za nią uzyskać. Na ostateczną jej wysokość wpływa bardzo wiele czynników. Planując zakup lub sprzedaż mieszkania warto dowiedzieć się, co kształtuje cenę.

Jak określić wartość nieruchomości?

Ogromny wpływ na wartość mieszkania ma przede wszystkim jego wielkość oraz lokalizacja. Im bardziej atrakcyjna okolica, tym jego cena może być wyższa. Przede wszystkim zwraca się uwagę na bliskość komunikacji miejskiej, ilość terenów zielonych, infrastrukturę przyjazną dla dzieci, taką jak plac zabaw, przedszkole czy szkoła. Ważny jest także dostęp do sklepów oraz innych lokali usługowo-handlowych. Bardzo istotny jest także plan zagospodarowania przestrzennego, a przede wszystkim planowane inwestycje, które mają powstać w pobliżu mieszkania.

Cenę kształtują także cechy samej nieruchomości. Ogromny wpływa ma na nią powierzchnia mieszkania oraz rok budowy całego budynku i wykorzystana do tego technologia. Mieszkania w niskich blokach zbudowanych z cegły będą znacznie droższe niż takie same lokale usytuowane w wysokich blokach z tzw. wielkiej płyty. W określeniu jego ceny pomaga także ogólny stan prawny mieszkania, stan techniczny, standard wykończenia oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak piwnica, komórka lokatorska, taras lub ogródek. Dokładnym szacowaniem wartości nieruchomości zajmuje się rzeczoznawca majątkowy. Każda osoba, która zastanawia się ile kosztuje profesjonalna wycena nieruchomości Wrocław cennik może poznać po wcześniejszym kontakcie z wybranym rzeczoznawcą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Cięcie laserem – jakie ma zalety?
Cięcie laserem – jakie ma zalety?
Dzięki technologii cięcia laserowego możliwe jest tworzenie produktów o dowolnej złożoności. Trzeba wspomnieć, że technologia ta jest wykorzystywana w wielu […]
Polecamy