Zarost czy długa broda – jak się golić?

Sposób życia i styl
info-market
Zarost czy długa broda – jak się golić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość mężczyzn marzy o posiadaniu, schludnego i dobrze przystrzyżonego zarostu, który uwydatni rysy naszej twarzy i sprawi, że poczujemy się naprawdę dobrze w swojej skórze. Krótki, kilkudniowy zarost nie może jednak wyglądać tak, jakby mężczyzna po prostu zapomniał się ogolić. Trzeba zatem o niego odpowiednio zadbać. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zainteresowani posiadaniem jedynie krótkiego wąsa i bródki, czy też zapragniemy wyhodować prawdziwą brodę drwala, należy zapoznać się z technikami odpowiedniej pielęgnacji swojego zarostu.

Zalety i wady posiadania krótkiego i długiego zarostu

Niezaprzeczalną zaletą posiadania zadbanego zarostu na twarzy – niezależnie od tego, czy jest on długi, czy krótki – jest większa atrakcyjność danego mężczyzny w oczach kobiet. W przypadku młodszych osób, a także tych o delikatnych rysach twarzy, zarost może dodawać powagi i niejako „postarzać” młodego mężczyznę. Długa broda dodatkowo kojarzy się z wizerunkiem filmowego twardziela o niezłomnym charakterze i ponadprzeciętnej sile. Wadą posiadania długiej brody jest fakt, że cząstki jedzenia po posiłku mogą w niej pozostać, czego z pewnością żaden z nas nie chciałby doświadczyć. Ale co ważniejsze – trzeba o nią odpowiednio dbać i robić wszystko, aby wyglądała schludnie. 

Jak dbać o swój zarost?

Podstawową zasadą dbania o swój zarost jest zaopatrzenie się w dobrą maszynkę do golenia, którą znajdziemy na https://menland.pl/maszynki-do-golenia. Można ją wykorzystywać do pielęgnacji dowolnego typu zarostu, a dopasowany do dłoni kształt pozwala na zręczne i bezpieczne operowanie maszynką. Przed zakupem swojego pierwszego sprzętu do golenia należy zapoznać się z opisem producenta i wybrać model, który najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom każdego z nas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Feedback 360 – doskonałe narzędzie do oceny pracowników i zespołów
Feedback 360 – doskonałe narzędzie do oceny pracowników i zespołów
Wzajemna współpraca pomiędzy pracownikiem, a przełożonym to podstawa właściwej komunikacji. Do tego celu stosuje się specjalne metody oceny okresowej wszystkich […]
Polecamy