Jakie zastosowanie ma druk cyfrowy?

Jakie zastosowanie ma druk cyfrowy?

Rozwój nowych technologii w branży drukarskiej doprowadził do znacznego zwiększenia możliwości w zakresie nanoszenia obrazu na podłoże. Jedną z bardziej innowacyjnych i niezwykle popularnych usług jest obecnie druk cyfrowy. Nanosi się go na różne materiały z wykorzystaniem specjalnego lasera, co pozwala skrócić czas całego procesu do minimum. Jednocześnie jakość powstałego obrazu jest o wiele wyższa, niż w przypadku użycia tradycyjnych urządzeń do drukowania. 

Możliwość wykonania projektu od ręki to główna zaleta

Druk cyfrowy jest wykorzystywany przede wszystkim w wydrukach niskonakładowych, co wynika z faktu, że im większe jest dane zamówienie, tym bardziej opłacalny jest również offset. Tego rodzaju technologia pozwala na spersonalizowanie każdej odbitki wskutek nadania jej numeru seryjnego (zgodnie z potrzebami klienta).

Pozostałe zalety omawianego rozwiązania to m.in.: wysoka i pełni zadowalająca jakość wydruku (często nawet przekraczająca oczekiwania), możliwość drukowania zarówno całych partii, jak i pojedynczych egzemplarzy, a także brak konieczności oczekiwania na wyschnięcie gotowych arkuszy (można je od razu obrabiać). Druk cyfrowy sprawdza się głównie na cienkich materiałach, takich jak papier, folia, ewentualnie płyta PCV czy tekstura. Najczęściej stosuje się go do tworzenia:

– wizytówek i różnego typu zaproszeń

– ulotek niskonakładowych

– materiałów i raportów na konferencje oraz targi

– banerów odblaskowych i reklamowych taśm podłogowych (przykładowe produkty tego typu można zobaczyć na http://www.bvformat.poznan.pl/kategoria-produktu/odblaski/)

– fotoksiążek

– etykiet oraz obwolut

– teczek i papierów ozdobnych

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + osiemnaście =