Próg zwalniający – Czy wiesz, gdzie można je znaleźć?

Motoryzacja i technologia
info-market
Próg zwalniający – Czy wiesz, gdzie można je znaleźć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Próg zwalniający jest doskonałym narzędziem do spowalniania pojazdów w obszarach mieszkalnych. Jest często używany na ulicach, które są węższe i mają mniejszy ruch niż większość autostrad. Te nierówności są wykonane z betonu lub asfaltu, i wahają się od trzech cali do dwóch stóp wysokości. Są one pomalowane na czerwono lub żółto, co sprawia, że są łatwe do zauważenia podczas jazdy w nocy lub w ciągu dnia.

Progi zwalniające – Dlaczego warto?

W ostatnich latach coraz częściej stosuje się progi zwalniające, ponieważ są one skuteczne w spowalnianiu kierowców i zmniejszaniu liczby wypadków na ulicach mieszkalnych. Głównym celem tych nierówności jest powstrzymanie pojazdów przed zbyt szybką jazdą przez dzielnice, ale są też inne zalety. Pomagają one zapobiegać zderzeniom czołowym spowodowanym przez pojazdy jadące zbyt szybko po łuku. Zmniejszają także zanieczyszczenie hałasem dla mieszkańców mieszkających wzdłuż tych ulic.

Progi zwalniające – Gdzie kupić?

Na rynku istnieje wiele różnych typów progów zwalniających, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: są zaprojektowane tak, aby spowalniać pojazdy. Najczęstszy typ jest wykonany z gumy i ma okrągły kształt, który wygląda jak piramida. Taka konstrukcja pozwala na łatwe odkształcenie, gdy pojazd przejeżdża po nim, co spowalnia samochód i zapobiega wypadkowi. Możesz je kupić w dowolnym sklepie z akcesoriami drogowymi. Takie sklepy są zarówno stacjonarne jak i online. Przykładem tego drugiego jest strona internetowa https://sklep.szymkowiak.pl/, na której kupisz nie tylko progi zwalniające, ale także wszystkie inne akcesoria drogowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak efektywnie zredukować cellulit?
Jak efektywnie zredukować cellulit?
Każda kobieta chce mieć piękne ciało, które będzie wyglądać tak samo, jak ciała modelek z pierwszych stron gazet. Należy mieć […]
Polecamy