Czym się kierować, aby wybrać najlepsze opony na zimę?

Motoryzacja i technologia
info-market
Czym się kierować, aby wybrać najlepsze opony na zimę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć w praktyce nie ma obowiązku wymiany opon na zimowe, to zdrowy rozsądek podpowiada jednak, aby dostosować ogumienie do trudnych warunków panujących na drodze w okresie zimowym.

Posiadając w garażu „zimówki” przed ich założeniem warto poddać kontroli ich wiek oraz stan bieżnika. Jeżeli jednak nie mamy opon zimowych dalsza część artykułu podpowiada, w jaki sposób wybrać najlepsze ogumienie na sezon zimowy.

Jakie opony zimowe wybrać?

Zimowe opony stanowią istotny element wyposażenia pojazdu, który wpływa na komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i również innych uczestników ruchu.

Podczas ich wyboru powinniśmy kierować się m.in. rozmiarem dostosowanym do naszego samochodu oraz zgodnego z wytycznymi producenta pojazdu indeksu prędkości i nośności. To podstawy, o których spora część kierowców zapomina.

Samo ogumienie warto kupować sugerując się parametrami, takimi jak:

– żywotność,

– zużycie paliwa,

– przyczepność,

– opory toczenia.

Pod uwagę wziąć należy również cenę. Sklep pod adresem https://www.tireexpert.pl/kategoria-produktu/opony-zimowe-debica/ oferuje całą gamę opon zimowych (w tym opony z zakresu premium) w optymalnych przedziałach cenowych.

Czym kierować się wybierając zimowe opony?

Wybierając „zimówki” warto brać pod uwagę to, w jaki sposób będziemy je eksploatować. Do jazdy miejskiej wybierać należy opony o zwiększonej przyczepności. Podróżowanie po drogach nieodśnieżonych powinno skłonić nas do wyboru ogumienia o grubszym bieżniku. Wysokiej klasy ogumienie, takie jak chociażby opony zimowe Nokian 225/45 R18 pozwolą na komfortową i bezpieczną jazdę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ile kosztuje naprawa zawieszenia i podwozia samochodu ?
Ile kosztuje naprawa zawieszenia i podwozia samochodu ?
Ile kosztuje naprawa zawieszenia i podwozia samochodu ? Zawieszenie i podwozie samochodu to takie elementy pojazdu, które psują się bardzo […]
Polecamy