Jakie szczegółowe informacje przekazuje nam znak “niebezpieczny zakręt”?

Motoryzacja i technologia
info-market
Jakie szczegółowe informacje przekazuje nam znak “niebezpieczny zakręt”?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby zapewnić kierowcom poczucie bezpieczeństwa i zmniejszyć ryzyko wypadków, na drogach znajdują się liczne znaki. Podstawowa klasyfikacja wyróżnia zatem znaki: informacyjne, ostrzegawcze, zakazu i nakazu. Każdy z nich pełni specyficzną rolę, o czym najczęściej świadczy nazwa ich kategorii. Jedną z nich reprezentują znaki informacyjne, których zadaniem jest informowanie uczestników ruchu o rodzajach dróg i sposobie korzystania z nich. Ponadto wskazują one obiekty, które położone są przy drodze, jak i w jej pobliżu, z których mogą korzystać kierowcy. Przybierają one kształt prostokąta lub kwadratu. Ich tło jest zwykle niebieskie i żółte.

Przygotowanie na szczególne zdarzenia

Do grupy znaków informacyjnych należy między innymi znak niebezpieczny zakręt w prawo. Analogiczny występuje dla zakrętu w lewo. Jakie szczegółowe informacje przekazuje kierowcom? Używany jest, aby oznaczyć pojedynczy łuk poziomy (zakręt) drogi, która skręca w prawą stronę. Pod warunkiem że kąt zwrotu wynosi więcej niż  5°, natomiast promień ma mniej niż 750 m oraz w zależności od przechyłki. Najczęściej można go spotkać na drogach wiejskich. Natomiast w obszarze miejskim wtedy, gdy droga nie jest uznawana jako ulica o dopuszczalnej prędkości większej od 60 km/h. Na ulicach umieszczany jest w sytuacji szczególnie niesprzyjających warunków lokalnych (np. zła widoczność drogi). Ponadto znak znajduje zastosowania na zakrętach, w których szczególnie często dochodzi do wypadków, kolizji lub innych niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie kupić lady sklepowe w Warszawie?
Gdzie kupić lady sklepowe w Warszawie?
Stoiska handlowe, zwłaszcza te typu „wyspa” to ostatnio jedne z najpopularniejszych punktów usługowych czy handlowych. Ustawienie go w dużej galerii […]
Polecamy