Bezdech senny – co to jest i jak to leczyć?

Zdrowie i dieta
info-market
Bezdech senny – co to jest i jak to leczyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezdech senny to zaburzenie snu, które powoduje przerwy w oddychaniu podczas snu. Te przerwy w oddychaniu, nazywane bezdechami, wraz z innymi objawami, takimi jak głośne chrapanie i parcie na powietrze, mogą prowadzić do senności w ciągu dnia i innych problemów zdrowotnych. Najczęstszym sposobem leczenia bezdechu sennego jest ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP), ale istnieje wiele alternatyw dla CPAP.

Jakie są objawy bezdechu sennego?

Najczęstszym objawem bezdechu sennego jest głośne chrapanie. Dzieje się tak dlatego, że w pewnych momentach podczas snu powietrze nie może dostać się do płuc, co zmusza osobę do oddychania przez usta, a nie przez nos. Te przerwy w oddychaniu powodują zmiany w poziomie tlenu we krwi i mogą powodować bóle głowy po przebudzeniu. Do innych objawów należą:

– Nadmierna senność w ciągu dnia.

– Trudności z utrzymaniem snu.

– Budzenie się z dusznością lub dławienie się.

– Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie).

– Niewydolność serca (choroba sercowo-naczyniowa).

Leczenie

Najczęstszym sposobem leczenia bezdechu sennego jest stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP), które polega na noszeniu maski na nosie podczas snu. Urządzenie CPAP wdmuchuje powietrze do tylnej części gardła, aby utrzymać je otwarte. Uważa się, że pomaga to zapobiec zapadaniu się tkanki miękkiej z tyłu gardła podczas snu.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej metody leczenia, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://autocpap.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak szybko sprzedać mieszkanie?
Jak szybko sprzedać mieszkanie?
Planujesz zmianę miejsca zamieszkania? A może chcesz przeprowadzić się do dużego domu? Jeżeli chcesz sprzedać swoje dotychczasowe mieszkanie, to masz […]
Polecamy