Stomatolog – jakie zabiegi wykonuje?

Zdrowie i dieta
info-market
Stomatolog – jakie zabiegi wykonuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dentysta jest profesjonalistą, który pracuje z zębami. Dentyści badają pacjentów, diagnozują problemy i wykonują zabiegi mające na celu zapobieganie lub korygowanie problemów zdrowotnych jamy ustnej. Dentyści są również przeszkoleni w leczeniu chorób dziąseł i jamy ustnej, w tym infekcji, urazów i raka jamy ustnej.

Niektórzy dentyści specjalizują się w leczeniu dzieci, podczas gdy inni skupiają się na zabiegach kosmetycznych lub leczeniu kanałowym.

Dentysta wykonuje szeroki zakres procedur, w tym:

Czyszczenie zębów

Co oznacza usuwanie płytki nazębnej i kamienia z powierzchni zębów. Dentysta może użyć skalera ultradźwiękowego (małego narzędzia, które wibruje) lub frezu dentystycznego, aby usunąć płytkę i kamień z zębów. Następnie wypoleruje zęby i zastosuje lakier fluorkowy, aby je wzmocnić.

Leczenie próchnicy zębów 

Poprzez założenie wypełnień z żywicy kompozytowej w kolorze zęba (tworzywo sztuczne) w ubytkach spowodowanych próchnicą. Wypełnienia te mogą być stosowane w wielu zębach jednocześnie, jeśli wszystkie mają próchnicę na tej samej głębokości.

Usuwanie uszkodzonych zębów 

Wykonywane w celu zapobiegania dalszym uszkodzeniom i infekcjom poprzez zastosowanie znieczulenia miejscowego (lek aplikowany w okolice linii dziąseł), które powoduje odrętwienie tylko leczonego obszaru; podczas leczenia pacjent nadal odczuwa nacisk, ale nie odczuwa bólu. Dentysta może również zastosować podtlenek azotu (gaz rozweselający) lub znieczulenie ogólne.

Jeśli chcesz skorzystać z tego rodzaju usług, to stomatolog Tychy, jest miastem, w którym to osiągniesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Obuwie, które sprawdzi się podczas każdych warunków w górach
Obuwie, które sprawdzi się podczas każdych warunków w górach
Planując górskie wędrówki mamy całą listę przedmiotów, które powinniśmy ze sobą zabrać. Apteczka, latarka, coś do jedzenia i picia, telefon, […]
Polecamy