Jak dbać o oczy w trakcie pracy?

Jak dbać o oczy w trakcie pracy?

Zespół suchego oka to jedno z najpowszechniejszych schorzeń ostatnich lat. Niestety wpływ mają na to wszechobecne ekrany. Wielu z nas spędza mnóstwo czasu, wpatrując się w pracy w monitor komputera. W czterech ścianach naszych domów sprawa wcale nie wygląda lepiej. Jako formę relaksu wybieramy telewizję lub smartfon, a to kolejne godziny, podczas których nieświadomie ograniczamy ilość mrugnięć na minutę. W efekcie nasze oczy są podrażnione i wysuszone. By zapobiegać nieprzyjemnym konsekwencjom korzystania ze zdobyczy techniki, powinniśmy pozwalać oczom na odpoczynek. Najlepiej wpływa na to kontakt z naturą. Kolor zielony daje wytchnienie przebodźcowanym gałkom narażonym na ciągłe wpatrywanie się w ekrany emitujące szkodliwe światło niebieskie.

Sposoby na ochronę w trakcie pracy

Specyfika działań zawodowych większości z nas nie pozwala na zrezygnowanie z urządzeń multimedialnych. Z tego właśnie względu musimy poszukiwać rozwiązań, które uchronią nas przed szkodliwym działaniem monitorów. Najlepszym rozwiązaniem będą okulary do pracy przy komputerze. Dobrze dobrana przez optyka para znacząco poprawi kondycję naszych oczu. Już po kilku dniach stosowania tego typu ochrony, odczujemy ulgę. Dodatkowo możemy stosować nawilżające krople, które sprawdzają się także w kontakcie z wysuszającą klimatyzacją działającą na terenie wielkich biurowców. O ile mamy taką możliwość, powinniśmy dawać chwilę wytchnienia naszym oczom, robiąc co jakiś czas przerwę od pracy. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego poczucia suchości i podrażnienia gałek, które wpływa także na jakość naszego wzroku.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × cztery =