Czy warto wysłać nasze dziecko na kurs programowania od najmłodszych lat?

Sposób życia i styl
info-market
Czy warto wysłać nasze dziecko na kurs programowania od najmłodszych lat?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Programowanie to język i sposób myślenia. To narzędzie, które może być używane do wyrażania pomysłów i rozwiązywania problemów.

To także zabawa

Programowanie jest jedną z najcenniejszych umiejętności w naszym dzisiejszym świecie. Jeśli Twoje dziecko ma pasję do komputerów, możesz chcieć zachęcić je do nauki programowania w młodym wieku. W tym celu organizowane są chociażby półkolonie Tarnów, jest miastem, w którym często organizowane są takie zloty gdzie dzieci uczą się podstaw programowania.

Oto kilka powodów, dla których warto to zrobić:

Logiczne myślenie

Programowanie uczy logiki i umiejętności rozwiązywania problemów. Programowanie wymaga planowania, organizowania i testowania, aby poprawnie rozwiązywać problemy. Są to umiejętności, które są ważne we wszystkich dziedzinach życia, nie tylko w karierze informatyka czy inżyniera.

Organizacja pracy

Programowanie uczy dzieci, jak rozłożyć duże problemy na mniejsze kroki. Jest to przydatne w wielu rodzajach działań, w tym w budowaniu rzeczy (od klocków Lego po roboty) i pisaniu raportów do projektów szkolnych lub zadań domowych. Ponadto uczy ich, jak pracować nad czymś w czasie, rozbijając to na mniejsze kawałki, które są łatwiejsze do zarządzania niż jeden duży projekt w całości na raz.

Niezbędne umiejętności rozwojowe

To wystawia dzieci do myślenia obliczeniowego, które jest niezbędną umiejętnością dla każdego rodzaju przyszłej kariery związanej z technologią, czy to rozwoju lub roli kierowniczej w firmach IT, a nawet jako przedsiębiorcy pracującego nad własnym rachunku. Zachęca dzieci do przemyślenia problemów i znalezienia rozwiązań, co jest umiejętnością, która będzie im potrzebna w każdej karierze. Dzięki niej uczą się, jak pracować nad czymś aż do skutku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Biegły rewident finansowy – czym się zajmuje?
Biegły rewident finansowy – czym się zajmuje?
Sprawdzają Audytorzy finansowi są odpowiedzialni za upewnienie się, że sprawozdania finansowe firmy są dokładne i wiarygodne. Dokonują oni przeglądu dokumentacji […]
Polecamy