Czym jest peeling i i jak często należy go robić?

Sposób życia i styl
info-market
Czym jest peeling i i jak często należy go robić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Peeling jest kosmetykiem, który stosuje się zarówno na twarz, jak i na całe ciało w celu usunięcia martwego naskórka. Jest on pomocny również wtedy, gdy na skórze pojawiają się przebarwienia lub inne niedoskonałości. Jest to więc kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej łazience. 

Dlaczego warto regularnie wykonywać peeling?

Drobinki zawarte w peelingu nie tylko usuwają zewnętrzną część naskórka, ale także docierają do głębszych warstw skóry. Dzięki temu zabiegowi staje się ona gładsza oraz bardziej miękka. Zdecydowanie lepiej też wchłania składniki odżywcze zawarte w innych kosmetykach pielęgnacyjnych, np. kremach lub maseczkach. Miejscem, w którym możemy zakupić peeling jest drogeria zarówno stacjonarna, jak i internetowa. Istnieje kilka rodzajów kosmetyków złuszczających, które różnią się od siebie zastosowaną technologią. Peelingi mechaniczne posiadają dobrze wyczuwalne cząsteczki, które dokładnie oczyszczają skórę. Można stosować je 2-3 razy w tygodniu. Peelingi chemiczne oparte są z kolei na odpowiednio dobranych substancjach chemicznych, które wnikają w głąb skóry. Te o delikatnym działaniu można z powodzeniem samodzielnie wykonywać w domu, ale nie częściej niż 2 razy w tygodniu ze względu na silniejsze ich działanie. Sprawiają, że skóra staje się zdecydowanie gładsza i bardziej promienna. Można także zdecydować się na wykonanie peelingu mechanicznego w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Sprawdzą się one przede wszystkim w przypadku poważniejszych efektów występujących na twarzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie sprzęty przydadzą się w magazynach wysyłkowych?
Jakie sprzęty przydadzą się w magazynach wysyłkowych?
Magazyny wysyłkowe czy też całe centra logistyczne odgrywają w dzisiejszych czasach niesamowicie istotną rolę. Od czasu, gdy pandemia wiele zmieniła […]
Polecamy