Jak zadbać o wygodę i komfort snu?

Sposób życia i styl
info-market
Jak zadbać o wygodę i komfort snu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen to podstawowy warunek pełnej regeneracji organizmu. Na jego jakość składa się wiele czynników, a część z nich jest całkowicie od nas zależna. Warto zatem zadbać o wszystkie elementy, które mogą skutecznie zwiększyć komfort snu i tym samym zapewnić nam więcej energii czy dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Wiele osób zapomina, że ekspozycja na sztuczne światło, a przede wszystkim ekrany monitorów i telefonu znacznie utrudniają zasypianie i dobry sen. Bezpośrednio przed pójściem do łóżka należy zatem odstawić wszystkie ekrany, najlepiej do dwóch godzin przed pójściem spać. Co więcej, należy przewietrzyć sypialnię i w miarę możliwości zrelaksować się, zapominając o trudnościach czy potencjalnych źródłach stresu pojawiających się w ciągu dnia. Na jakość snu wpływają również rodzaj łóżka i materaca.

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz

Dbając o komfort snu, należy też zwrócić uwagę, na czym śpimy. Lozko sypialniane tapicerowane to jeden z najlepszych wyborów, ponieważ jest wygodne, miękkie i elastyczne, a przy tym bardzo dobrze się prezentuje, będąc prawdziwą ozdobą sypialni. Do niego można dopasować wybrany materac, który najbardziej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sprzęt należy wyposażyć nowo otwartą piekarnię?
W jaki sprzęt należy wyposażyć nowo otwartą piekarnię?
Nowo otwarta piekarnia ma przed sobą wiele wyzwań. Poza działaniami typowo operacyjnymi i marketingowymi, które zwrócą na nas uwagę klientów, […]
Polecamy