Rodzaje instrumentów stomatologicznych – Czy znasz je wszystkie?

Sposób życia i styl
info-market
Rodzaje instrumentów stomatologicznych – Czy znasz je wszystkie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Instrumenty stomatologiczne są narzędziami medycznymi używanymi przez dentystów zajmujących się profilaktyką i odbudową zębów do diagnozowania i leczenia problemów stomatologicznych. Obejmują one różne końcówki stomatologiczne, kirety, skalery, sondy, dłuta i retraktory. Instrumenty stomatologiczne mogą być wykonane ze stali, stali nierdzewnej, stopu niklu i tytanu lub innych metali. Wiele z nich jest jednorazowego użytku i/lub nadaje się do sterylizacji.

Najczęściej spotykane instrumenty stomatologiczne to:

  • Lusterka stomatologiczne – Lusterka stomatologiczne są używane do sprawdzania tylnych zębów podczas badania. Lusterko umieszcza się w jamie ustnej naprzeciwko zęba, który należy zbadać i obraca tak, aby dentysta mógł zobaczyć wszystkie strony zęba.
  • Skalery stomatologiczne – Skalery stomatologiczne służą do usuwania płytki i kamienia nazębnego z zębów przed polerowaniem ich za pomocą rodzaju żelu fluorkowego zwanego pastą hydrofilową (zwanego również „mineralnym agregatem trójtlenkowym” lub MTA). Usuwa to plamy na zębach, zapewniając jednocześnie właściwości antybakteryjne. Niektórzy dentyści używają tego żelu również do uszczelniania kanałów korzeniowych podczas leczenia kanałowego (leczenie zainfekowanych kanałów korzeniowych).
  • Szczotki – Dentyści i higieniści używają szczotek do czyszczenia zębów. Mogą one być twarde lub miękkie, w zależności od rodzaju wymaganego czyszczenia.

Jeśli chcesz poznać inne akcesoria stomatologiczne – sklep meditrans zaprasza w swoje progi.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak udanie łączyć biżuterię z modną stylizacją?
Jak udanie łączyć biżuterię z modną stylizacją?
Odpowiednio dobrana do stroju biżuteria sprawia, że wybrana kreacja zaczyna stanowić całość. Warto inwestować w biżuterię ze złota, srebra, stali […]
Polecamy