Jaka powinna być dobra kurtka na zimę?

Jaka powinna być dobra kurtka na zimę?

Jednym z niezbędnych elementów garderoby w sezonie zimowym jest ciepła kurtka, która skutecznie chroni organizm przez przemarznięciem (zwłaszcza, gdy poruszamy się pieszo). Powinna ona być przede wszystkim nieprzemakalna, wystarczająco wytrzymała i estetycznie wykonana. To oczywiście tylko kilka pożądanych cech. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się m.in. kurtki pit bull, ponieważ charakteryzują się atrakcyjnym miejskim designem oraz gwarantują optymalny komfort termiczny.

Materiał to kluczowy parametr

Przy wyborze kurtki na okres zimowy należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał wierzchni, z którego została wykonana. Najlepiej w tej roli sprawdza się nylon oraz naturalna wełna – są to bowiem tkaniny o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo pozwalają skórze swobodnie oddychać. Zaleca się natomiast unikanie kurtek poliestrowych (odznaczają się bardzo słabą oddychalnością) oraz bawełnianych (są przeważnie zbyt cienkie).

Ogromne znaczenie ma również wypełnienie, bo jego zadaniem jest utrzymywanie ciepła, a także zatrzymywanie wilgoci. Tutaj z kolei warto postawić na sprawdzony od lat kaczy lub gęsi puch, ewentualnie poliester (dotyczy to głównie alergików). 

Inne cechy dobrej kurtki to:

– idealnie dopasowany rozmiar do użytkownika

– długość sięgająca co najmniej kilka centymetrów poniżej pasa

– ściągacze w rękawach

– wysoki kołnierz szczelnie osłaniający szyję

– odpinany kaptur (przydatny w razie opadów śniegu lub deszczu); alternatywą jest oczywiście czapka

– grube, solidne szwy (decydują o trwałości całej konstrukcji)

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =