Jak zadbać o osłabione i przesuszone włosy?

Jak zadbać o osłabione i przesuszone włosy?

Piękne i zdrowe włosy są marzeniem każdej dbającej o siebie kobiety. Jednak zdarza się, że ich wygląd pozostawia wiele do życzenia i odbiega od ideału. Brak odpowiedniej ochrony i pielęgnacji sprawia, że po czasie stają się one słabe, suche i łamliwe. Przed rozpoczęciem kuracji warto zastanowić się, co można poprawić bądź zmienić w swoim życiu, aby ponownie uniknąć takich problemów.

Przyczyny suchych i słabych włosów

Jednym z głównych powodów takiego stanu włosów są niedobory dostarczanych do organizmu witamin i minerałów. Dzieje się tak w przypadku niezbilansowanej i niedostosowanej do potrzeb diety. W takiej sytuacji warto prześledzić swój jadłospis i zrobić podstawowe badania krwi. Wiąże się z tym także prowadzony na co dzień tryb życia. Chodzi tutaj przede wszystkim o brak odpowiedniej ilości snu, zabieganie i zbyt wiele sytuacji stresowych w ciągu dnia. Warto czasem znaleźć chwilę dla siebie, zadbać o swoje samopoczucie i po prostu się odprężyć. Taka regeneracja z pewnością wpłynie pozytywnie nie tylko na włosy, ale także na całe ciało.

Wbrew pozorom przyczyną słabej kondycji włosów może być także pielęgnacja prowadzona w niewłaściwy sposób. Jest to spowodowane przede wszystkim złym doborem kosmetyków oraz nieprawidłowym wykonywaniem zabiegów, do których można zaliczyć m.in. mycie włosów w gorącej wodzie, zbyt gwałtowne rozczesywanie włosów oraz mocne wycieranie ich ręcznikiem. Warto zrezygnować także z bardzo wymagających zabiegów fryzjerskich, używania lokówki i prostownicy oraz z suszenia włosów gorącym powietrzem.

Najlepsze produkty do pielęgnacji włosów

Codzienną pielęgnację włosów należy rozpocząć od stosowania odżywek. Przy każdym myciu skóry głowy warto użyć produktu, który wzmocni włosy, nada im objętości i ułatwi rozczesywanie. Odżywki zazwyczaj stosuje się po umyciu głowy, a chwilę później się je spłukuje. Oczywiście warto dobrać produkt do potrzeb i struktury włosa. Można wybrać także odżywkę w sprayu, której używa się nie tylko po myciu, ale także w ciągu dnia na suche włosy. Podobne zastosowanie mają specjalne maski, które po nałożeniu warto trzymać na włosach owiniętych w ręcznik przez kilka minut.

Olejowanie jest popularnym i skutecznym zabiegiem, który nawilża włosy, odżywia je i nadaje im blasku. W tym przypadku warto sprawdzić skład kupowanego oleju, ponieważ ma on bardzo duże znaczenie podczas wykonywania tego zabiegu. Idealną propozycją jest olej z czarnuszki tłoczony na zimno. Ten produkt idealnie sprawdza się w przypadku suchych i słabych włosów, które przy regularnym stosowaniu stają się wzmocnione i nawilżone. Olejowanie polega na wcieraniu produktu od nasady włosów aż po same końcówki, trzymaniu ich pod folią przez co najmniej 30 minut, a potem na dokładnym umyciu i spłukaniu produktu.

Ostatnią propozycją są wcierki, które stosuje się na lekko wilgotne i suche włosy. Jest to bardzo stary sposób, który w ostatnich latach znów stał się popularny i chętnie praktykowany. Produkt nakłada się bezpośrednio na skórę głowy, a potem – jak sama nazwa wskazuje – wciera się go. Taki zabieg poprawia ukrwienie skóry głowy, co pozytywnie wpływa na kondycję włosów i pobudza skórę do wzrostu nowych.

 

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − dwa =