Jak wybrać odpowiedni tablet graficzny?

Motoryzacja i technologia
info-market
Jak wybrać odpowiedni tablet graficzny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tablet graficzny to niezbędne narzędzie w pracy grafika komputerowego czy malarza cyfrowego. Dzięki niemu łatwo i intuicyjnie każdy artysta może przenieść swój projekt wprost z głowy na ekran komputera. Choć wszystkie tablety wyglądają na pierwszy rzut oka podobnie, to wystarczy zagłębić się w specyfikacje i szybko odkryjemy znaczące różnice, które przekładają się też na cenę. Jak dobrać sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb?

Z ekranem lub bez

Oglądając profesjonalistów przy pracy możemy zauważyć, że tworzony przez nich obraz wyświetla się od razu na tablecie. Wszystko to za sprawą wbudowanego ekranu, dzięki któremu rysowanie staje się tak proste, jak na papierze. Takie tablety, które są nieco wygodniejsze w użyciu, są też droższe – od ponad tysiąca złotych wzwyż. Początkującym lub nie przekonanym co do cyfrowej twórczości poleca się tańsze modele, które ekranu nie posiadają a obraz wyświetlany jest na monitorze. Nauka rysowania na nich wymaga nieco więcej czasu, ale jeśli chodzi o jakość i możliwości, nie ustępują one tabletom z wyższej półki cenowej.

Na rynku prym wiodą tablety marki Wacom, które charakteryzują się długą żywotnością i niezawodnością. Na stronie https://itmedia.pl/kategoria-produktu/sprzet/tablety/rodzaje-tabletow/tablet-piorkowy/ można znaleźć wiele sprawdzonych modeli w różnych wariantach i pułapach cenowych, przez co każdy może znaleźć coś co dopasuje do swojego budżetu. Gdy dysponujemy już odpowiednim sprzętem, wystarczy tylko zainstalować program graficzny i możemy rozpocząć przygodę z malarstwem cyfrowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odnawianie drzwi – krok po kroku
Odnawianie drzwi – krok po kroku
Wiele rzeczy w naszych domach można poddać renowacji, dzięki czemu oszczędzimy całkiem spore kwoty. Odnowić jednak możemy także stare, stylowe […]
Polecamy