Co wykrywa rezonans magnetyczny głowy?

Zdrowie i dieta
info-market
Co wykrywa rezonans magnetyczny głowy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rezonans magnetyczny jest badaniem obrazowym często wykorzystywanym w procesie diagnostycznym. Wyniki rezonansu dostarczają szczegółowych i nieuchwytnych w innych badaniach danych, na temat stanu organizmu, w tym tkanek miękkich.

Co można zbadać rezonansem magnetycznym?

Budowa rezonansu magnetycznego umożliwia zbadanie całego ciała człowieka, jednak zlecone przez lekarza zwykle koncentrują się na określonej części ciała lub narządzie, dotkniętym dysfunkcją lub podejrzanym o toczący się stan chorobowy. Rezonans często wykorzystywany jest w badaniach części wchodzących w skład narządu ruchu, takich jak staw kolanowy, biodrowy lub skokowy. Najważniejszą jednak funkcję, badanie rezonansu magnetycznego pełni w diagnostyce chorób głowy.

Kiedy trzeba wykonać rezonans magnetyczny głowy?

Głowa jest częścią ciała, której struktury szczegółowo można zbadać jedynie za pomocą rezonansu magnetycznego http://klinikapoznan.pl/rezonans-magnetyczny/. Z tego względu jest to podstawowe badanie w przypadku pojawienia się objawów neurologicznych, takich jak: zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej, innych niż okulistyczne zaburzeń widzenia, niewiadomego pochodzenia bóle głowy, zaburzenia czucia głębokiego. Dzięki wynikom rezonansu możliwa jest diagnoza schorzeń mózgu, takich jak toczące się stany zapalne oraz obecność guzów i tętniaków. Rezonans magnetyczny dostarczy informacji na temat ukrwienia mózgu oraz ewentualnych problemów w tym zakresie, identyfikuje problemy z funkcjonowaniem nerwów zlokalizowanych w czaszce a także, zobrazuje obszary demielizacyjne charakterystyczne w przebiegu choroby Alzheimera i demencji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wielofunkcyjne zegarki – co powinny posiadać tego typu gadżety?
Wielofunkcyjne zegarki – co powinny posiadać tego typu gadżety?
Zegarek, jak każdy znany ludzkości od lat sprzęt, ewoluuje na przestrzeni lat. Kiedyś kalendarz albo stoper były funkcjami, o których […]
Polecamy